chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні швидкими темпами змінюється клімат

08 червня 2012 о 08:56

У нинішньому році погода в Україні дивує. Останнім часом побільшало природних явищ, які є не характерними для території України. Останнім часом побільшало смерчей і ураганів, причому навіть у містах, де їх раніше не бачили.

Нещодавно тропічні зливи пройшли в Луганську, Одесі, Києві, коли з будинків зривало дахи, а по вулицях текли річки, пише «Сегодня».  За словами заступника директора Укргідрометцентру Анатолія Прокопенка, така ж погода збережеться в найближчий місяць, особливо в західних і північних областях.

Вчені-кліматологи прогнозують: замість стабільно теплого літа, прохолодних весни, осені та морозної зими нас щорічно буде чекати температурна «синусоїда» — різкі перепади від морозу до спеки і навпаки, а дощі будуть раптово змінюватися періодами посухи.

Не обійдуть Україну стороною і градобоі зі зливами, і смерчі, і міні-торнадо, особливо часто вони будуть там, де є гори чи море. А винні в цьому, як кажуть вчені, перш за все самі люди, які «навчилися» міняти клімат своєю діяльністю.

Народний синоптик Віктор Некрасов розрахував, якою може бути клімат в Україну в найближчі 5-6 років. «В 2013-му погоду чекаємо дуже нехорошу через максимально активне Сонце: холодна зима майже до середини травня, потім спекотне літо, до +40. У 2014—2015 роках пори року увійдуть в календарні терміни, в 2016-му можливі весняні та літні заморозки, а 2017 і 2018 очікуються з холодними зимами, весняними заморозками і літньою засухою, можливий навіть неврожай», — заявив Некрасов.

Розділи: Довкілля

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути