chrome firefox opera safari iexplorer

Вчора пішов з життя лауреат Шевченківської премії Леонід Талалай

20 червня 2012 о 09:02

19 червня 2012 року пішов з життя відомий український поет, лауреат Шевченківської премії Леонід Талалай.

Про це Gazeta.ua повідомив народний депутат від БЮТу Павло Мовчан.

«Він учора попрощався з багатьма людьми, — каже Павло Михайлович. — А сьогодні нібито його прибило лядою у погребі. Він кілька разів намагався накласти руки на себе. Жив на Жуковому острові у хибарці. Квартири не мав. Там зараз моя дружина (Любов Голота — ред.) із Михайлом Сидоржевським (головним редактором „Української літературної газети“ — ред). Вона телефонувала мені. Коли будемо ховати, ще невідомо».

«Його дві останні публікації у „Літературній газеті“ були прекрасні, але дуже песимістичні, — сказав Gazeta.ua поет Петро Засенко. — Не дивно, що таке сталося. Уже з тих віршів можна було зрозуміти, що з ним коїться щось негаразд».

Леонід Талалай народився 11 листопада 1941 року в селі Савинці Савинського району Харківської області. 1967 р. в Донецьку вийшла перша збірка його творів «Журавлиний леміш». 1971 року закінчив Літературний інститут імені Горького у Москві. З 1976-го жив у Києві, видав 11 поетичних книг. За збірку «Вибране» 1993 року удостоєний Державної премії України ім. Шевченка.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути