chrome firefox opera safari iexplorer

Вчора пішов з життя лауреат Шевченківської премії Леонід Талалай

20 червня 2012 о 09:02

19 червня 2012 року пішов з життя відомий український поет, лауреат Шевченківської премії Леонід Талалай.

Про це Gazeta.ua повідомив народний депутат від БЮТу Павло Мовчан.

«Він учора попрощався з багатьма людьми, — каже Павло Михайлович. — А сьогодні нібито його прибило лядою у погребі. Він кілька разів намагався накласти руки на себе. Жив на Жуковому острові у хибарці. Квартири не мав. Там зараз моя дружина (Любов Голота — ред.) із Михайлом Сидоржевським (головним редактором „Української літературної газети“ — ред). Вона телефонувала мені. Коли будемо ховати, ще невідомо».

«Його дві останні публікації у „Літературній газеті“ були прекрасні, але дуже песимістичні, — сказав Gazeta.ua поет Петро Засенко. — Не дивно, що таке сталося. Уже з тих віршів можна було зрозуміти, що з ним коїться щось негаразд».

Леонід Талалай народився 11 листопада 1941 року в селі Савинці Савинського району Харківської області. 1967 р. в Донецьку вийшла перша збірка його творів «Журавлиний леміш». 1971 року закінчив Літературний інститут імені Горького у Москві. З 1976-го жив у Києві, видав 11 поетичних книг. За збірку «Вибране» 1993 року удостоєний Державної премії України ім. Шевченка.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі