chrome firefox opera safari iexplorer

Від інфаркту міокарда в Україні вмирають 30% пацієнтів, на Заході — 5%

03 червня 2012 о 10:08

Щорічно в Україні реєструється 50 тисяч випадків інфаркту міокарда. При цьому статистика смертності від цієї хвороби залишається стабільно високою — від гострого інфаркту міокарда вмирають 30% пацієнтів, водночас як у країнах Заходу — 5%.

Про це ZN.UA розповіли співробітники Інституту кардіології ім. М.Стражеска.

За словами кардіологів, сьогодні найбільш ефективним методом зниження смертності пацієнтів з гострим інфарктом міокарда є невідкладне виконання коронарного стентування, що дозволяє швидко відновити кровотік у закупореному сосуді серця і запобігти рецидиву порушення коронарного кровообігу.

Безальтернативність методу коронарної ангіопластики доведена на весь світ. Тому багато країн прийняли національні програми з інтервенційної кардіології. Наприклад Польща, запровадивши таку програму, добилася зниження рівня смертності від інфаркту міокарда на порядок — з 35% до 4%. Там проводиться в рік 60 тисяч стентувань. В Україні за весь минулий рік виконано 1148 таких процедур.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути