chrome firefox opera safari iexplorer

До 200-річчя Шевченка столична влада розробила план заходів

19 липня 2012 о 15:34

До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, яке святкуватимуть у 2014 році, у Києві буде впорядковано усі об'єкти, які носять ім'я поета. Про це йшлося під час засідання Громадськоі гуманітарноі ради КМДА, передеє кореспондент УНН.

«У 2014 весь світ буде відзначати день народження Шевченка. Президент звернувся до ООН та ЮНЕСКО з пропозицією визначити 2014 рік роком Шевченка. Це стане суттєвим кроком для Украіни та іі визнання. Є також проект загальнодержавного плану заходів», — сказав заступник голови КМДА Леонід Новохатько.

Розроблено і план заходів у місті Києві. Згідно з ним, протягом 2013—2014 років буде проведено мистецькі заходи, показ фільмів, постановка нових вистав, читання книг та ін.

Окремим пунктом визначають облаштування та впорядкування об'єктів, які пов'язанні з Шевченком і носять його ім'я. Це КНУ, Опера, кінотеатр, бібліотека, музей, парк, район, вулиця.

Як повідомляв УНН, вирішити проблему впорядування забудов можливо лише за умови затвердження генерального нового плану забудови Києва.

«Київ – це столиця України, і влада не має права робити помилки містобудівного характеру, робити помилки в місцевому самоврядуванні, в роботі виконавчих структур і представницької влади. В Києві у свій час було зроблено дуже багато помилок, особливо в розбудові столиці. Через це основні історичні цінності міста сьогодні не мають тої необхідної первісної ваги, яка повинна бути. На жаль, території зелених насаджень, території дитячих майданчиків, прибудинкові території використовуються для разової бізнес-ефективності. Цього ми не можемо допустити», — зазначив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути