chrome firefox opera safari iexplorer

На що йдуть кандидати у нардепи заради голосів виборців

20 липня 2012 о 17:22

Доволі скандальне відео розмістили днями в інтернеті активісти громадської організації «Спільна справа». У знятому сюжеті добре видно східці, що ведуть на другий поверх будівлі, де розміщена нібито громадська приймальня народного депутата від Партії регіонів Олександра Фельдмана. Увесь цей простір, починаючи від вхідних дверей, вщент заповнений людьми, які зібралися, аби отримати тисячу гривень як матеріальну допомогу. У цьому, можливо, й не було б нічого «підозрілого», якби відомий харківський підприємець–політик не балотувався до парламенту по одному з мажоритарних округів міста.

Це й наштовхнуло авторів сюжету на думку про підкуп виборців. До того ж намагання громадських активістів зняти факт депутатської доброчинності на камеру викликало жорсткий спротив у співробітника приймальні, що лише посилило підозру. Люди з довгої черги відреагували на перспективу потрапити до об’єктиву теж досить агресивно: вони прикривали обличчя принесеними паперами,а дехто зчиняв відвертий скандал. Склалося враження, що роль прохачів є для них чимось принизливим, хоча життєво необхідним.

Прес–служба народного депутата після появи скандального сюжету факт підкупу виборців категорично заперечила. У розповсюдженій інформації йдеться про те, що автори вели зйомку в день, коли благодійний фонд пана Фельдмана роздавав харків’янам щомісячну матеріальну допомогу. Мовляв, типова доброчинність без жодного натяку на вибори. Але запитання, чому заборонили саму зйомку, так і залишилося без відповіді.

Ще більш винахідливо підійшов до своєї передвиборчої компанії нині діючий і потенційний депутат Валерій Писаренко. Робітників, які наразі займаються реконструкцією скверу в районі вулиці «23 Серпня», одягли в його іменні футболки. Тобто на їхніх грудях та спинах красується ім’я та прізвище кандидата по мажоритарному округу. А на чільному місці великого ремонту тепер стоїть чималий плакат з вибаченням перед місцевими жителями за тимчасові незручності. Причому перепрошують за переритий асфальт особисто два чоловіки: мер Геннадій Кернес і все той же герой з іменної футболки пан Писаренко.

Можна було б припустити, що кандидат піариться у такий спосіб тому, що виділив кошти на реконструкцію скверу. Але ні. Як повідомив агенції «Медіапорт» директор Департаменту комунального господарства Віктор Китанін, гроші на оновлення скверу виділено з міського бюджету. А Кернес iз Писаренком підписалися під вибаченням тому, що робота ведеться за дорученням першого і завдяки зверненню другого включити цей об’єкт до списку ремонтних робіт.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути