chrome firefox opera safari iexplorer

Цього року в Криму найкраще відпочивати на початку та в кінці серпня

17 липня 2012 о 17:18

Погода на українських курортах у серпні буде сприятливою для відпочинку на початку та в кінці місяця.

Про це повідомила завідувач відділу кліматичних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова у коментарі «Укрінформу».

«Перша декада серпня непогана для відпочинку, середина гірша, і в кінці місяця можна буде відпочивати спокійно – метеорологічні процеси тоді стабілізуються», — сказала вона.

Мартазінова розповіла, що загалом кліматологи не очікують у серпні такої сильної спеки, як у липні.

«Спеки до 32-35 градусів не буде ніде, крім сходу, – там можуть зберігатися такі температури», — уточнила кліматолог.

Водночас, за її словами, температурний режим у серпні на всій території країни буде нестійким, а середньодобова температура коливатиметься у межах 20 градусів, тобто вдень 25-26, а вночі 17-18 градусів.

У середині серпня очікується зниження температури повітря в окремі дні до 20 градусів.

На півдні країни температурний режим відповідатиме нормам для цього регіону або незначно — на 2-3 градуси — їх перевищуватиме, але в середині місця також можливе зниження температури повітря, зазначила фвхівець.

На курортах Західної України температура повітря у серпні коливатиметься у межах 20-25 градусів, спеки в останній місяць літа там не очікується.

Мартазінова зауважила, що зниження температури в середині серпня спричинить опади.

«Дощі в середині серпня будуть по всій території України, у тому числі на курортах – у Криму, Карпатах і загалом у Західній Україні», — спрогнозувала вона.

Кліматолог додала, що в окремі дні опади можуть бути досить сильними, але порівняно з липнем їхня інтенсивність буде меншою.

Мартазінова анонсувала уточнений прогноз на серпень на початку наступного місяця і порадила відпочивальникам стежити за прогнозами Гідрометцентру, оскільки нестійкий характер погоди у серпні може мати такі прояви, як сильний вітер та зливи.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути