chrome firefox opera safari iexplorer

На Хортиці влаштували фестиваль гончарного мистецва

06 серпня 2012 о 11:04

Посуд, іграшки, сувеніри – все це нині можна побачити на Хортиці. Місцевий майстер Олександр Шкаликов робить фігурки на зразок трипільських — не на гончарному колі, а вручну.

Олександр Шкаліков майстер: «Ідея була – залишать сліди рук. Тобто, якщо це зроблено руками, хотілося, щоб пальці і сліди рук залишалися на цій скульптурі. Не шпаклювать, не виглажувать, не ховать оці сліди». 

Гості фестивалю можуть не лише спостерігати за роботою майстрів. Їх самих припрошують спробувати сісти за гончарне коло. Зроблене власноруч можна забрати з собою на згадку.

Гончар: «Приятное ощущение, потому что глина мягкая и очень пластичная. То есть может и не много я делала, там, ассистентом поработала, можно так сказать. Но удовольствие получила». 

Чи не найбільше майстер-класів на фестивалі провів львів'янин Михайло Дідківський. Чоловік каже, його тішить, що до давнього ремесла інтерес не зникає.

Михайло Дідківський гончар: «Це видно навіть з тієї черги, яка стоїть тут поруч, і як намагаються молоді бути спадкоємцями цього ремесла. Я думаю, це підтверджує, що гончарство не перестало бути актуальним, воно цікаве і зараз, надалі: для молоді, і воно цікаве для нас зрілих майстрів».

Фестиваль «Гончарі на Хортиці» проводять третій рік поспіль. Вже і певні традиції склалися — гончарі проведуть конкурс на виготовлення кращого сувеніра
на тему козацтва, острова Хортиця та самого Запоріжжя.

Джерело: 5 канал
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути