chrome firefox opera safari iexplorer

Уряд обіцяє, що держзамовлення охопить не менше 51% студентів

15 серпня 2012 о 10:32

Структура державного замовлення на освіту повинна відповідати потребам економіки. Про це Віце-прем’єр-міністр України — Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, коментуючи проект закону № 10720 «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів», який було розроблено Міністерством економічного розвитку і торгівлі, передає УНН.

Проект закону, зокрема, передбачає формування середньострокового прогнозу потреби у фахівцях різних спеціальностей і складанні на його базі держзамовлення.

Віце-прем’єр зазначив, що запровадження середньострокового прогнозу не передбачає скорочення обсягів підготовки фахівців та робітничих кадрів за державним замовленням. За словами урядовця, кількість фахівців, які навчаються за держзамовленням, буде, як і раніше, становити не менше 51% від загальної кількості студентів. Відтак законопроектом не передбачається жодних скорочень кількісних гарантій держзамовлення, які  містяться в чинному законі «Про вищу освіту».

«Україна завжди вважалась країною з найбільш освіченим населенням. Це – одна з наших конкурентних переваг, і вона має бути збережена. Але у той же час кошти платників податків треба витрачати на підготовку потрібних для економіки та суспільства спеціалістів. Останніми роками наші ВНЗ випустили велику армію юристів та економістів, яким тепер важко знайти роботу. Тож формування державного замовлення на базі прогнозу потреб економіки у фахівцях – нагальна необхідність», — зазначив Сергій Тігіпко.

Як повідомляв УНН, цього річ близько 60% державного замовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста та магістра сконцентровано в технічних університетах.

«Цього року суттєво змінилася структура державного замовлення. Більшість бюджетних місць виділені саме на технічні напрямки. У 2012 році їх буде на 23,4% більше для бакалаврів за ІТ-напрямом. У технічних вищих навчальних закладах сконцентровано близько 60% державного замовлення на підговку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста та магістра», — сказав Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Максим Луцький.

Розділи: Новини освіти

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути