chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці з'явилася ще одна скандальна забудова заповідника. Фото

03 вересня 2012 о 11:27

У Києві почалася забудова гори Юрковиця — однією з домінант історичного ландшафту міста.

Про це повідомляє прес-служба організації «Київське віче».

«Станом на 1 вересня знищені бічна і центральна частина гори Юрковиця, зрубані дерева і повним ходом йде підготовка до забудови (власник ділянки Лешинский збирається одноосібно насолоджуватися незрівнянними краєвидами, готуючись до будівництва» об'єкту малих архітектурних форм «)», — йдеться в повідомленні.

Як підкреслюють в «Київському вічі», будівельні роботи на Юрковиці є незаконними — гора відноситься до заповідника «Стародавній Київ».

Тут були виявлені сліди поселення і могильника скандинавського загону, що датується X століттям. Воїни входили до складу дружини князя Ігоря і брали участь у походах, а пізніше перебували на службі у княгині Ольги та князя Святослава.

Громадські діячі констатують, що раніше частина Юрковиці вже була незаконно забудована дорогими котеджами «нових українців».

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути