chrome firefox opera safari iexplorer

Український вчений розв'язав одну з так званих «нерозв'язних» математичних задач?

14 вересня 2012 о 12:07

Професор з Луганська Анатолій Плотніков запропонував і опублікував в міжнародному науковому журналі Journal of computer science (8 том, 7 випуск) варіант розв'язку однієї з так званих «нерозв'язних» математичних задач P vs NP.

Зазначимо, Анатолій Плотніков займається проблемами інформатики та дискретної математики з 80-х років, а розв'язання задачі P vs NP має важливе практичне значення. Зокрема, воно дозволяє визначити шляхи вирішення багатьох проблем криптології — науки, що займається методами шифрування та дешифрування інформації, що допоможе захистити інформацію з обмеженим доступом (банківську, військову, комерційну таємницю).

На часі, варіант рішення, запропонований Плотніковим, проходить перевірку. А сам учений збирається зайнятися проблемою вирішення завдань класу UF.

«Я планую працювати в цьому напрямі. Я не припиню працювати в цій галузі, адже це моє життя», — говорить Плотніков. Зазначимо,так звані задачі міленіуму — це сім класичних задач, розв'язок яких ще не знайдено. За розв'язання кожної з них бостонський Інститут Клея запропонував приз у 1 млн доларів США. До цих пір вирішена тільки одна з семи проблем тисячоліття.

Російському математику Григорію Перельману вдалося довести гіпотезу Пуанкаре в 2002—2003 роках. Однак математичний геній від мільйона відмовився.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути