chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні набуває чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс

20 листопада 2012 о 09:04

Сьогодні, 20 листопада, набув чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс, який змінює деякі аспекти роботи правоохоронців, однак не повинен кардинально змінити життя громадян.

Як зазначають експерти, новий КПК повинен бути спрямований насамперед на захист прав людини та громадянина, в якій ситуації він би не перебував. Однак адвокати на всяк випадок радять громадянам бути обережнішими.

«Крім того, в новому КПК прописано більш жорсткі правила реагування міліції на дрібні правопорушення, які тепер можуть бути кваліфіковані як кримінальний проступок. Тож я раджу людям не виходити на вулицю без паспорта, утриматися від прогулянок у темний час доби і вести себе як можна більш обережно», — заявив адвокат Юлії Тимошенко Микола Сірий.

Нагадаємо, в МВС запевняють, що жодні додаткові заходи обережності у зв'язку з набуттям чинності нового КПК не потрібні. «Якщо людина не хоче носити з собою паспорт, то їй абсолютно не потрібно це робити», — розповів КП начальник Головного слідчого управління МВС Василь Фаринник.

Як повідомлялося 16 листопада, в українському уряді упевнені, що цей день стане початком принципово нової системи функціонування правоохоронної та судової систем в Україні.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути