chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні видатній режисерці Кірі Муратовій виповнилося 78 років

05 листопада 2012 о 14:06

Сьогодні, 5 листопада, виповнюється 78 років одному з найвидатніших українських режисерів — Кірі Муратовій.

Кіра Муратова народилася в місті Сороки (Молдова). Вивчала філологію в МДУ, а в 1959 році закінчила режисерський факультет ВДІК у Сергія Герасимова.

У 1961 році Кіра Муратова стала режисером на Одеській кіностудії. Дебютними кінороботами молодої сценаристки і режисера став короткометражний фільм Біля Крутого Яру, який вона поставила спільно з Олександром Муратовим в 1962 році, а через два роки — в 1964-му — повнометражна стрічка Наш чесний хліб.

Серед найбільш визнаних її робіт радянського періоду — Зміна долі й Астенічний синдром (Срібний ведмідь Берлінського МКФ).

Два фільми, зняті Кірою Муратовою за останні 10 років — Два в одному (2007), Мелодія для шарманки (2009) — стали учасниками і лауреатами багатьох авторитетних кінофестивалів, а також володарями кінопремії Ніка як найкращі фільми країн СНД і Балтії.

Нагадаємо, що в цьому році режисер закінчила роботу над новим, 21-им за рахунком, фільмом Вічне повернення. Кастинг, який представить Україну в основному конкурсі Римського МКФ в листопаді 2012 року, а в 2013-му, за словами продюсера картини Олега Кохана, буде презентовано в Україні.

«Глядацький потенціал цієї кінострічки базується на обіграванні кінопроцесу в драматичному ключі з елементами сумної комедії від Муратової, — зазначає Кохан, — яка стає своєрідним обрамленням для вічних філософських пошуків і питань, властивих багатьом творам Кіри Георгіївни».

За її власним зізнанням, вона насолоджується самим процесом зйомок і ніякі інші обставини, включаючи визнання її власних заслуг, а також численні нагороди, її не хвилюють. Вона високо цінує мистецтво Девіда Лінча і Паоло Пазоліні, проте у своїй роботі незмінно зберігає абсолютну самостійність від будь-яких зовнішніх впливів.

Саме в її картинах дебютували Володимир Висоцький і Ніна Русланова, Зінаїда Шарко та Рената Литвинова.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути