chrome firefox opera safari iexplorer

Українці допоможуть оплатити борги Храму Гробу Господнього

08 листопада 2012 о 16:58

В УПЦ (МП) з тривогою сприйняли звістку засобів масової інформації, а також відповідальних осіб Єрусалимської Патріархії, що за певних обставин під загрозою припинення доступу віруючих опинилося найсвятіше для усього християнського світу місце – Храм Воскресіння Христового (Храм Гробу Господнього) та святині, що там знаходяться.

З огляду на це, Митрополит Володимир направив листа Патріарху Феофілу ІІІ з проханням прийняти від вірних Української Православної Церкви благодійну матеріальну допомогу. Про це інформує РІСУ з посиланням на офіційний сайт УПЦ (МП).

Як повідомлялося, міжнародним скандалом загрожує обернутися господарський конфлікт між Храмом Гробу Господнього в Єрусалимі та ізраїльською водопостачальною компанією «ха-Гіхон». На вимогу останньої заарештований банківський рахунок головної святині християнського світу. Причиною блокування стала величезна заборгованість за воду: «ха-Гіхон» вимагає заплатити 9 мільйонів шекелів ($ 2,4 млн). Це борг за останні 7 років плюс пеня.

Храмом розпоряджаються відразу 6 християнських конфесій, але основні права володіння та використання належать Патріархату Грецької Православної Церкви. Саме її рахунок і був заарештований судовими виконавцями на вимогу «ха-Гіхон».

Заковика в тому, що, за багатовіковою традицією, Храм не платить за воду. Грошей не брали ні влади Османської імперії, ні британська колоніальна адміністрація, ні Йорданія. У 1969 році мер Єрусалима Тедді Колек після переговорів із церковним керівництвом вирішив залишити все, як було. Але 15 років тому водне господарство Єрусалима перейшло в руки корпорації «ха-Гіхон». У 2004 році вона надіслала храму рахунок за воду на суму 3,7 млн шекелів. У храмі вирішили, що сталася якась помилка, і «ха-Гіхон» дійсно більше не нагадував про себе протягом восьми років. Тепер же комунальники запевняють, що закон — один для всіх і не розуміють, чому храм не платить.

Патріарх Феофіл III заявив, що Церква не має наміру відмовлятися від цієї історичної привілеї. Листи з проханням про допомогу він розіслав прем'єр-міністру і президенту Ізраїлю, президентам США, Росії, Кіпру та Греції. До конфлікту підключилися вже й дві інші конфесії – католицької та вірменської Церков. Вони кажуть, що готові навіть почати платити, але просять списати вже накопичився борг.

У компанії «ха-Гіхон», і правда, поки не зважилися подати в суд з вимогою перекрити воду, як це роблять із звичайними боржниками. Але і звільняти Храм від платежів не збираються.

8 грудня

Інші дати
Антон Хижняк
1907 – український письменник, журналіст, головний редактор «Літературної газети» (1950 – 1961). Автор збірок оповідань «Львівські оповідання», «Килимок», «Краса життя», повістей «Невгамовна», «Онуки спитають», «Нільська легенда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Волкович
(1858, м. Городня, Чернігівська область – 1928) – український хірург-новатор. Створив відому вітчизняну хірургічну школу, заснував Київське наукове товариство хірургів. Описав багато нових методів діагностики та лікування (симптом Волковича, резекція Волковича).
Розгорнути
Народилася Марія Крушельницька (Слобода)
(1876, с.Ульгівка, нині – Польща – 1935) – українська драматична акторка українського театру товариства «Руська бесіда», письменниця, громадська діячка. Брала участь у виданні читанок, організації театральних гуртків та культурно-освітніх закладів.
Розгорнути