chrome firefox opera safari iexplorer

На вихідних у Львові – виставка пам’яті Возницького і концерти

21 грудня 2012 о 15:38

Цими вихідними, 22-23 грудня, львів’ян запрошують на виставку, присвячену пам’яті директора картинної галереї Бориса Возницького, а також концерт від «ДахиБрахи» та камерного оркестру «Академія».

Про це повідомляє Zaxid.net з посиланням на Головні новини Львова.

У картинній галереї — виставка в пам’ять про Бориса Возницького. Тут доробки, які були йому наймиліші. За сорок п’ять років його діяльності при Галереї відкрили ще шістнадцять відділів. А до врятованих експонатів додалося ще дванадцять тисяч. Саме за клопотання Возницького збереглися роботи Ярослави Музики, Михайла Дзиндри та славнозвісного Пінзеля. Тому цей рік, що розпочнеться, присвятять пам’яті Возницького. А ще музейники подали особливе звернення до Міністерства культури.

«Щоб наша галерея мала ім’я Бориса Возницького», — каже директор Львівської галереї мистецтв Лариса Разінкова-Возницька.

Цієї суботи в театрі імені Заньковецької поєднається східноєвропейська чуттєвість з азійськими та африканськими ритмами в особливому концерті від «ДахиБрахи». А композиції будуть на замовлення. Організатори концерту відкрили в соціальній мережі голосування, де серед сорока пісень з усіх альбомів музикантів, меломани обирають десятку улюблених.

Також цими вихідними – різдвяний концерт від камерного оркестру «Академія». Вже двадцять років поспіль музиканти тішать шанувальників класики святковими композиціями. Тож окрім кращих колядок в аранжуванні Барвінського, Скорика, Камінського та Ланюка, зазвучать рідкісні твори. Вперше концерт для двох віолончелей та двох скрипок. А також концерт Баха, що лунав у нас більш, як десять років тому.

«Очевидно, зрозуміло, чому рідко виконується: мало, де є така сцена, щоб на ній стояли три роялі одночасно. Навіть на нашій сцені стоять два роялі. А третій рояль ми зносимо з третього поверху спеціально для цього», — розповів директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп.

Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути