chrome firefox opera safari iexplorer

Рух на Хрещатику перекриють на 10 днів

14 грудня 2012 о 11:25

В період новорічно-різдвяних свят — з 30 грудня 2012 року до 8 січня 2013-го — вулиця Хрещатик на ділянці від Інститутської до Богдана Хмельницького, а в разі необхідності — і до Бессарабської площі — буде закрита для всіх видів транспорту.

Згідно з розпорядженням Київської міськадміністрації, водіям доведеться об'їжджати також вулиці Софійську (від Володимирської до майдану Незалежності) та Малу Житомирську (від майдану Незалежності до пров. Володимирського), де з 18:00 31 грудня до 6:30 1 січня буде заборонене рух всього транспорту, крім громадського.

У разі потреби на Хрещатику можуть заборонити рух і на час урочистого відкриття новорічної ялинки — 19 грудня з 16:00 аж до закінчення святкових заходів (від Інститутської до Богдана Хмельницького). Також на Хрещатику можуть перекрити рух 22 грудня (з 14:00) — від вул. Інститутської до Бессарабської площі — у зв'язку з парадом Дідів Морозів.

Водії не зможуть припаркувати автотранспорт у центрі міста з 31 грудня з 16:00 та 7 січня 11:00 на таких вулицях: Софійська (від вул. Володимирської до майдану Незалежності); Мала Житомирська (від майдану Незалежності до пров. Володимирського); Еспланадна; Рогнідинська (від вул. Шота Руставелі до Еспланадної); Шота Руставелі (від вул. Рогнідинської до Басейної).

У новорічну ніч з 20:00 буде посилена охорона громадського порядку і безпеки дорожнього руху на всіх маршрутах пасажирського транспорту. Роботу метрополітену буде продовжено на 3 години 30 хвилин, наземний громадський транспорт їздитиме до 4:30, а на окремих маршрутах, які курсують від станцій підземки, їздити можна буде і після 4:30.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути