chrome firefox opera safari iexplorer

У Луганську відкрили унікальний геологічний музей

28 грудня 2012 о 09:43

У Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відкрився унікальний геологічний музей, у колекції якого близько 10 тис. зразків руд, мінералів і гірських порід.

Про це повідомляє Укріфнформ з посиланням на прес-службу Луганського національного університету.

«Нині музей зберігає близько 10 000 експонатів, серед яких — унікальні для України та Росії зразки. Наприклад, відбиток великої бабки кам’яновугільного періоду, аналогів якому немає в музеях нашої країни і РФ», — говориться у повідомленні.

Зразки збиралися понад 60 років в Україні та Росії.

 luguniv.edu.ua

«Один із відділів присвячений зразкам основних гірських порід, а також викопним залишкам рослин і тварин, знайдених на території Донбасу, — розповв Микола Удовиченко, зав. кафедри географії. — Серед них найбільш цікаві відбитки плавунів, хвощів, останки молюсків, зуби акул, кістки тварин».

Педагоги зазначають: у геологічному музеї ЛНУ можна здійснити екскурс в минуле нашої планети, дізнатися про користь каменя у народному господарстві та побачити первозданну красу скарбів, які зберігає наша земля.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути