chrome firefox opera safari iexplorer

У Луганську відкрили унікальний геологічний музей

28 грудня 2012 о 09:43

У Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відкрився унікальний геологічний музей, у колекції якого близько 10 тис. зразків руд, мінералів і гірських порід.

Про це повідомляє Укріфнформ з посиланням на прес-службу Луганського національного університету.

«Нині музей зберігає близько 10 000 експонатів, серед яких — унікальні для України та Росії зразки. Наприклад, відбиток великої бабки кам’яновугільного періоду, аналогів якому немає в музеях нашої країни і РФ», — говориться у повідомленні.

Зразки збиралися понад 60 років в Україні та Росії.

 luguniv.edu.ua

«Один із відділів присвячений зразкам основних гірських порід, а також викопним залишкам рослин і тварин, знайдених на території Донбасу, — розповв Микола Удовиченко, зав. кафедри географії. — Серед них найбільш цікаві відбитки плавунів, хвощів, останки молюсків, зуби акул, кістки тварин».

Педагоги зазначають: у геологічному музеї ЛНУ можна здійснити екскурс в минуле нашої планети, дізнатися про користь каменя у народному господарстві та побачити первозданну красу скарбів, які зберігає наша земля.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути