chrome firefox opera safari iexplorer

Епосі антибіотиків приходить кінець, — вчені

25 січня 2013 о 09:14

Поширення бактерій, стійких до більшості відомих антибіотиків, несе не меншу загрозу людству, ніж глобальне потепління і інші можливі катастрофи.

Як стверджує головний лікар Англії Саллі Девіс, бактерії набувають імунітету до більшості сучасних медичних препаратів, а нових антибіотиків попросту немає, пише Бі-бі-сі.

Виступаючи перед парламентською комісією, Девіс висловила побоювання з приводу масштабу проблеми. За її словами, вже в найближчому майбутньому навіть рутинні хірургічні операції можуть загрожувати життю пацієнтів.

«Очевидно, що глобальне потепління — не головна загроза людству, — заявила Девіс. — Апокаліпсис може настати років через 20, коли, скажімо, операція по заміні тазостегнового суглоба, може призвести до летального результату, адже у нас просто не буде антибіотиків».

Поява антибіотиків вважається одним з основних досягнень сучасної медицини. Однак бактерії швидко розвиваються і пристосовуються до них.

Вже відомі випадки резистентних штамів E.coli і туберкульозної палички; одне лише словосполучення «Метициллин-резистентний золотистий стафілокок» наводить на багатьох лікарів в жах.

Крім того, зазначає головлікар Англії, вже зараз залишився всього один антибіотик, здатний справитися з гонореєю.

"Це дуже серйозна проблема, викликана неефективним використанням антибіотичних препаратів у всьому світі, — пояснює Девіс. — Ми самі "вирощуємо «резистентні інфекції, занадто часто вдаючись до використання стандартних видів антибіотиків».

Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що якщо не вжити серйозних заходів, то епосі антибіотиків може наступити кінець.

Професор Хью Пеннінгтон з Абердинського університету підкреслює, що опірність лікам стала «дуже, дуже серйозною проблемою».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути