chrome firefox opera safari iexplorer

Інститут українознавства збунтувався проти свавілля Міносвіти

23 січня 2013 о 13:34

Колектив Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії заявляє про неправові дії чиновників Міносвіти та закликає Табачника змінити методи роботи своїх підлеглих.

Про це йдеться у заяві колективу Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії з приводу застосованих методів роботи чиновників Міністерства освіти в ході чергової перевірки установи, повідомляє «Освіта.ua».

«10.01.2013 р. в ході чергової так званої „перевірки“ Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії представниками МОНмолодьспорту, яка вкотре проводилась з порушенням порядку проведення перевірок, визначених законодавством України, перевіряючий настійливо вимагав надати йому документи, не передбачені предметом перевірки, дозволив собі ображати вченого секретаря інституту Н.М.Істоміну, погрожувати їй прокуратурою та додатковими перевірками інституту з боку МОНмолодьспорту, не випускав із кабінету протягом близько 1,5 год. тощо», — заявляють у колективі інституту.

Також в науковій установі повідомили, що після спілкування з чиновниками, вченому секретарю була викликана «швидка допомога», яка констатувала гіпертонічний криз. На сьогодні вчений секретар ННДІУВІ знаходиться на лікарняному у зв’язку зі значним погіршенням здоров’я.

«Вважаємо такі дії міністерського чиновника та характер поведінки всієї команди „перевіряльників“ відвертим знущанням над відповідальним працівником ННДІУВІ, приниженням людської честі та гідності, перевищенням службових повноважень», — зазначають в Інституті українознавства та всесвітньої історії.

Колектив також висловлює протест проти відповідних дій та методів роботи чиновників міністерства та закликає міністра освіти Дмитра Табачника вплинути на ситуацію.

«З огляду на те, що такі дії є звичними у спілкуванні представників міністерства з колективами установ і організацій, які перебувають в сфері управління МОНмолодьспорту, працівники інституту рішуче протестують проти подібних дій представників МОНмолодьспорту та закликають міністра Д.В.Табачника замінити подібні методи роботи своїх підлеглих на правові, властиві демократичній державі та етиці наукової спільноти!», — наголошується в заяві колективу Національного науково-дослідного інститута українознавства та всесвітньої історії.

Розділи: Новини освіти

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути