chrome firefox opera safari iexplorer

Інститут українознавства збунтувався проти свавілля Міносвіти

23 січня 2013 о 13:34

Колектив Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії заявляє про неправові дії чиновників Міносвіти та закликає Табачника змінити методи роботи своїх підлеглих.

Про це йдеться у заяві колективу Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії з приводу застосованих методів роботи чиновників Міністерства освіти в ході чергової перевірки установи, повідомляє «Освіта.ua».

«10.01.2013 р. в ході чергової так званої „перевірки“ Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії представниками МОНмолодьспорту, яка вкотре проводилась з порушенням порядку проведення перевірок, визначених законодавством України, перевіряючий настійливо вимагав надати йому документи, не передбачені предметом перевірки, дозволив собі ображати вченого секретаря інституту Н.М.Істоміну, погрожувати їй прокуратурою та додатковими перевірками інституту з боку МОНмолодьспорту, не випускав із кабінету протягом близько 1,5 год. тощо», — заявляють у колективі інституту.

Також в науковій установі повідомили, що після спілкування з чиновниками, вченому секретарю була викликана «швидка допомога», яка констатувала гіпертонічний криз. На сьогодні вчений секретар ННДІУВІ знаходиться на лікарняному у зв’язку зі значним погіршенням здоров’я.

«Вважаємо такі дії міністерського чиновника та характер поведінки всієї команди „перевіряльників“ відвертим знущанням над відповідальним працівником ННДІУВІ, приниженням людської честі та гідності, перевищенням службових повноважень», — зазначають в Інституті українознавства та всесвітньої історії.

Колектив також висловлює протест проти відповідних дій та методів роботи чиновників міністерства та закликає міністра освіти Дмитра Табачника вплинути на ситуацію.

«З огляду на те, що такі дії є звичними у спілкуванні представників міністерства з колективами установ і організацій, які перебувають в сфері управління МОНмолодьспорту, працівники інституту рішуче протестують проти подібних дій представників МОНмолодьспорту та закликають міністра Д.В.Табачника замінити подібні методи роботи своїх підлеглих на правові, властиві демократичній державі та етиці наукової спільноти!», — наголошується в заяві колективу Національного науково-дослідного інститута українознавства та всесвітньої історії.

Розділи: Новини освіти

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути