chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні стартує проект «Місяць Миколи Вінграновського»

22 січня 2013 о 14:01

В Україні почалася підготовка до масштабного проекту «Місяць Миколи Вінграновського», присвяченого одному з найяскравіших українських «шістдесятників».

Про це на відкритті мультимедійної інсталяції «Світлотінь» у «Мистецькому Арсеналі» оголосив Андрій Вінграновський — син поета, голова благодійного Фонду імені Миколи Вінграновського, повідомляє ЛітАкцент.

«У 2012 році виповнилося 50 років від того дня, коли побачила світ перша збірка Миколи Вінграновського «Атомні прелюди». А в 2013-му нас чекають ще три круглі дати: 30 років від дня видання повісті «Літо на Десні» і дитячої збірки «На добраніч», а також 10 років від публікації його останньої повісті «Манюня». Ми поставили за мету заново розкрити Україні багатогранність особистості Миколи Вінграновського, разом згадати про талановиту людину, яка творила поза часом», — зазначив Андрій Вінграновський.

У рамках «Місяця Миколи Вінграновського», для проведення якого був обраний квітень 2013 року, будуть реалізовані різнопланові ініціативи: від ретроспективи фільмів знаменитого актора й режисера, фото-, відео- і музичного проектів до конкурсу серед українських школярів.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути