chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відзначать 75-річчя Миколи Вінграновського

03 листопада 2011 о 10:18

7 листопада відомому українському поету виповнилося б 75 років. З цієї нагоди у столиці та за її межами пройде ряд заходів, присвячених ювілею Миколи Вінгранорвського.

4 листопада  о 17:00 в Національному музеї Т. Шевченка відбудеться відкриття виставки, яка присвячена поету.  Вшанувати пам'ять Вінграновського приїдуть земляки відомого українця.

У день народження поета, 7 листопада, всі небайдужі та шанувальники його таланту візьмуть участь у покладанні квітів на могилу Вінграновського, що знаходиться на Байковому кладовищі. На заході будуть присутні представник від Спілки письменників Віктор Баранов, від академічного інституту літератури Сергій Гальченко, від Українського фонду культури – Борис Олійник.

У рамках святкування 9 листопада розпочнеться виставка, яку організовують працівники бібліотеки Лесі Українки. Окрім того, свято Вінграновського пойде у Білій церкві та в селі Яблунівка, де нещодавно з'явився пам'ятник поету. 

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути