chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні зібрали 250 тис. підписів проти приватизації Почаївської лаври

29 січня 2013 о 11:21

На засіданні тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради депутати обласної ради Степан Барна та Олег Боберський представили звернення до Президента, голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України з проханням не допустити прийняття законопроекту, який дасть можливість приватизувати Почаївську лавру.

Про це IA ZIK повідомив депутат Степан Барна.

«Прийняття закону України «Про внесення змін до деяких законів України» № 1161 від 25.12. 2012 р. спрямований на те, аби вилучити Свято-Успенську Почаївську лавру з переліку пам’яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації, і приватизувати її. У зв’язку з цим, ми закликаємо керівництво держави вжити рішучих заходів, щоб не дозволити приватизацію святині, яка має належати тільки українському народу, а не якійсь окремій релігійній конфесії», – переконаний Степан Барна.

За словами депутата, у відповідь на ініціативу щодо вилучення Почаївської лаври зі списку об’єктів культурної спадщини, які не підлягають приватизації, по всій Україні було зібрано близько 250000 підписів людей.

«Ми не заперечуємо можливість користуватися цією церквою Українській православній церкві Московського патріархату, однак хочемо, щоб сама святиня, історична спадщина належала українському народу. Ми проти приватизації Почаївської лаври і будемо вживати всіх заходів, які дозволяє чинне законодавство, аби опиратися цьому процесу. У випадку форсування цього питання, будемо вдаватися і до радикальних дій громадських організацій, політичних партій», – відмітив Барна.

«Рішення з приватизації Почаївської лаври, без рішення громади Тернопільщини, де вона розташована, Верховна Рада приймати не може. Це правовий нігілізм, коли громада позбавлена можливості брати участь у прийняті таких важливих рішень, які стосуються нашої території», – наголосив Степан Барна.

За підсумками засідання комісія вирішила винести проект звернення на розгляд сесії обласної ради.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути