chrome firefox opera safari iexplorer

З 25 січня українські авіакомпанії штрафуватимуть за скасування рейсу

24 січня 2013 о 11:51

Нові правила повітряних перевезень пасажирів і багажу, які мають набути чинності з 25 січня, нададуть більше прав пасажирам і підвищать відповідальність авіаперевізників.

Як повідомили «Коментарям» у Міністерстві інфраструктури, про це заявив глава відомства Володимир Козак.

За його словами, зокрема, новими правилами встановлені єдині розміри компенсацій пасажирам, як при міжнародних, так і при внутрішніх авіаперевезеннях у разі відмови авіакомпанією в перевезенні, скасування або затримки рейсу.

«У правилах зазначено заходи, які може вживати Державна авіаційна служба відносно тих авіакомпаній, які не виконують свої зобов´язання перед пасажирами. Щодня о 10:00 кожна авіакомпанія має повідомляти авіаслужби про затримки рейсів та вжиті заходи для вирішення ситуації», — сказав Козак.

Міністр зазначив, що Державіаслужба матиме право накласти штрафні санкції на авіакомпанію.

Як повідомляли «Коментарі», у вересні 2012 року стало відомо, що Міністерство інфраструктури має намір запровадити нові правила для українських авіакомпаній з перевезення пасажирів і багажу, згідно з якими збільшується компенсація за загублений багаж і змінюється порядок компенсації при скасуванні рейсу.

Згідно з новими правилами, якщо пасажирам відмовлено у перевезенні проти їх бажання, авіаперевізник повинен виплатити компенсацію в залежності від дальності польоту від 250 євро до 600 євро. Сума компенсації за затримку багажу не зміниться і складе $50, однак за втрату багажу перевізник повинен буде виплатити 1200 євро кожному пасажиру незалежно від ваги та кількості багажу. Планується, що ця компенсація пошириться і на пасажирів внутрішніх рейсів.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути