chrome firefox opera safari iexplorer

На Донеччині погрожували іноземним журналістам

20 лютого 2013 о 11:53

Іноземних журналістів, які знімали роботу нелегальної шахти в селищі Сніжне Донецької області, переслідували невідомі.

Про це пише «Остров» з посиланням на кореспондентів французького 24-го каналу та британського BBC.

19 лютого іноземні журналісти відправилися в селище на власному автомобілі у супроводі кореспондента «Острова».

Однак після того, як знімальна група зняла кілька кадрів нелегальної шахти в лісі, її працівники зробили декілька дзвінків по мобільному телефону і порадили журналістам «змотуватися, поки їх тут не зарили».

На виїзді з селища журналісти виявили за собою стеження. Два автомобілі «Деу Сенс» і «Хюндай Акцент» довгий час переслідували машину іноземної знімальної групи, а потім обігнали, спробували притиснути до узбіччя.

Люди з машин замахали руками, закликаючи репортерів зупинитися. Журналісти відмовилися. Лише на виїзді з міста на жваву міжнародну трасу Донецьк-Ростов переслідування припинилося.

За словами іноземних журналістів, звертатися в міліцію Сніжного вони побоялися, оскільки раніше читали про зв'язки місцевих правоохоронців з вугільною мафією.

На їхню думку, сніжнянські правоохоронці могли передати їх в руки бандитів.

Селище Сніжне стало відоме після фільму естонської журналістки про долю хлопчика Юри, який працював у нелегальній копанці.

Через півроку після резонансу, викликаного фільмом, Юру жорстоко побив сусід. Жителі Сніжного були незадоволені підвищеною увагою журналістів до теми нелегальних копанок — єдиного джерела їхнього існування.

Зараз Юрі збирають гроші на чергову операцію, а його сестра Юля, яка опинилася в дитбудинку, готується вступати до Луганської академії кіно та телемистецтва. Вона мріє стати режисером.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути