chrome firefox opera safari iexplorer

Аномальна погода зіпсувала майбутній врожай фруктів

26 березня 2013 о 11:21

У південних регіонах України через рясні весняні снігопади вимерзло до третини садів. Тож про врожай фруктів цьогоріч уже можна забути, йдеться в сюжеті ТСН. 

У Криму щойно розквітли фруктові дерева, як температура впала до позначки –6 градусів. Квіт абрикосів чорніє на очах, не залишаючи жодного шансу на врожай.

Загалом вимерзло до третини ранніх сортів черешні та вишні. Залишається невелика надія на персики і ті фруктові дерева, які не встигли розквітнути на всю потужність.

«Груша, яблуко, айва не постраждали. Горіхоплідні теж рано казати, ну, мигдаль сильно постраждав», — пояснила старший науковий співробітник Нікітського ботанічного саду Тетяна Лацко.

Поки на півдні підраховують збитки, у центрі навіть припустити не можуть, чим обернеться нічна снігова катастрофа 23 березня для цілого сільськогосподарського сезону. Бо такого досвіду просто ще не було.

«Такого в історії метеорологічних спостережень ніколи не фіксувалося. І не тільки в місті Києві, а взагалі на території України», — приголомшив директор Гідрометцентру Микола Кульбіда.

Наприкінці березня селяни вже зазвичай вносили добрива. І через кілька тижнів починали перші роботи на городі. Нині ж більшість селян у розпачі. Шалена кількість снігу вже скоро перетворить городи на суцільне болото. Прийняти таку кількість снігу земля просто не у змозі.

Агрономи зазначають, що березневий снігопад не зашкодить хіба тільки озимині. Додаткова волога може навіть збільшити врожай хліба. Аномальні природні явища збили всі орієнтири та прикмети, на які орієнтувалися селяни. Цього року вони не виправдовуються.

Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути