chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві лунав «спів тибетських чаш»

12 березня 2013 о 14:47

5 березня в Arcane Art Gallery (вул. Десятинна, 13, 4 поверх, № 44) відбулася дивовижна зустріч із циклу «Об'єктивність звуку» — «Співаючі тибетські чаші».

Численні гості недавно відкритої нової галереї об'єктивного мистецтва мали рідкісну можливість почути спів тибетських чаш — найдавнішого музичного інструменту, який використовувався для медитацій на протязі 2500 років.

«Давні люди прекрасно знали про силу впливу звуків на людину та її розум, про те, як позбавитися від суєтності й неспокою, — говорить астропсихолог і практик нада-йоги Аля Кухарчук. — Одне з основних значень слова «нада» на санскриті — це «звук». Суть нада-йоги в концентрації на внутрішньому звуці, на внутрішній тиші й вона, на мій погляд, співпадає з тим змістом, який прагне донести своїми светангами Галина Москвітіна.

«ОМ — це найбільш об'єктивний звук у Всесвіті, початкова частота, — говорить Галина Москвітіна. — Всі звуки і мелодії всіх світів — лише його варіації. ОМ — це внутрішній звук. Це — постійно звучна душа кожної живої істоти. Зовні можна почути тільки настройку на нього. Спів тибетських чаш — це нитка Аріадни, вхопившись за яку, слухач може потрапити всередину себе, у вічну сяючу скарбницю своєї душ. »

Люди завжди надавали музиці величезне значення. Її велика сила споконвіку підтримує гармонію світу і людини. Музика — це єдине з мистецтв, де немає нічого матеріального. Звук проникає крізь всі бар'єри, в ньому закладена потужна творча енергія.

«Багатство обертонів тибетських чаш, ні з чим незрівняне густе, гармонійне і проникливе їх звучання вражає сильніше, ніж дзвін, — поділилася своїми враженнями відома оперна співачка Олена Гребенюк. — Цей чарівний інструмент надзвичайно органічно прозвучав в наповненому світлом просторі картин Галини Москвітіної ».

Не дивно, що дослідження Євгена Конопльова, доцента КУУП, який виміряв ауру відвідувача до і після відвідин виставки за методом Кірліана, підтвердили, що картини Гали збільшують і гармонізують енергетику людини.

Додала Тетяна Залива

4 березня

Інші дати
День пам’яті князя Ярослава Мудрого
Ярослав Мудрий (бл. 983 – 1054) – великий князь Київський, видатний державний діяч і полководець Київської Русі. За князювання Ярослава мудрого значно розширилися і зміцнилися міжнародні зв"язки Київської Русі. Фактично об"єднав всі руські землі під своєю владою. Як високоосвічена людина дбав про освіту і культуру свого народу, заснував при Софійському соборі школу і бібліотеку. За його ініціативою почалася в Києві праця над перекладами грецьких та інших книг на церковно-слов"янську мову, переписувано багато книг. Київська Русь Ярослава Мудрого - велика і могутня держава Європи.
Розгорнути
Народився Михайло Вербицький
(1815, с. Явірник-Руський, Польща – 1870), український композитор, громадський діяч, автор музики до Гімну України.
Розгорнути
Народився Володимир Івасюк
(1949, м.Кіцмань Чернівецька область – 1979) - український композитор і поет. Один з основоположників української естрадної музики.
«Червону руту Не шукай вечорами, - Ти у мене єдина, Тільки ти, повір. Бо твоя врода – То є чистая вода, То є бистрая вода З синіх гір.» (Володимир Івасюк)
Розгорнути