chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві лунав «спів тибетських чаш»

12 березня 2013 о 14:47

5 березня в Arcane Art Gallery (вул. Десятинна, 13, 4 поверх, № 44) відбулася дивовижна зустріч із циклу «Об'єктивність звуку» — «Співаючі тибетські чаші».

Численні гості недавно відкритої нової галереї об'єктивного мистецтва мали рідкісну можливість почути спів тибетських чаш — найдавнішого музичного інструменту, який використовувався для медитацій на протязі 2500 років.

«Давні люди прекрасно знали про силу впливу звуків на людину та її розум, про те, як позбавитися від суєтності й неспокою, — говорить астропсихолог і практик нада-йоги Аля Кухарчук. — Одне з основних значень слова «нада» на санскриті — це «звук». Суть нада-йоги в концентрації на внутрішньому звуці, на внутрішній тиші й вона, на мій погляд, співпадає з тим змістом, який прагне донести своїми светангами Галина Москвітіна.

«ОМ — це найбільш об'єктивний звук у Всесвіті, початкова частота, — говорить Галина Москвітіна. — Всі звуки і мелодії всіх світів — лише його варіації. ОМ — це внутрішній звук. Це — постійно звучна душа кожної живої істоти. Зовні можна почути тільки настройку на нього. Спів тибетських чаш — це нитка Аріадни, вхопившись за яку, слухач може потрапити всередину себе, у вічну сяючу скарбницю своєї душ. »

Люди завжди надавали музиці величезне значення. Її велика сила споконвіку підтримує гармонію світу і людини. Музика — це єдине з мистецтв, де немає нічого матеріального. Звук проникає крізь всі бар'єри, в ньому закладена потужна творча енергія.

«Багатство обертонів тибетських чаш, ні з чим незрівняне густе, гармонійне і проникливе їх звучання вражає сильніше, ніж дзвін, — поділилася своїми враженнями відома оперна співачка Олена Гребенюк. — Цей чарівний інструмент надзвичайно органічно прозвучав в наповненому світлом просторі картин Галини Москвітіної ».

Не дивно, що дослідження Євгена Конопльова, доцента КУУП, який виміряв ауру відвідувача до і після відвідин виставки за методом Кірліана, підтвердили, що картини Гали збільшують і гармонізують енергетику людини.

Додала Тетяна Залива

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути