chrome firefox opera safari iexplorer

В Японії видали найменшу в світі книжку

14 березня 2013 о 11:54

Японська друкарня зі світовим ім’ям “Топпан” (“Toppan Printing”) видала найменшу в світі книжку.

Як повідомила вчора компанія, розмір їхньої мініатюрної книжки становить лише 0,75 на 0,75 мм, а сама вона нараховує 22 сторінки, передає ИТАР-ТАСС.

Книжка має назву “Квіти чотирьох сезонів” – це довідник з усіх квітів і рослин Японії. Його створили за вісім місяців.

Прикметно, що, крім рекордно мініатюрної версії, “Топпан” видала її і в більшому масштабі – набір із книжки і спеціального збільшувального скла для читання можна придбати за 29 400 ієн (приблизно 300 доларів США). Сам же крихітний альманах наразі виставлено в Музеї образотворчого мистецтва в Токіо.

Попередній рекорд у цьому незвичайному виді мистецтва належить росіянинові Анатолієві Коненку з Омська. Видане ним у 1996 році оповідання Чехова “Хамелеон” вмістилося на 29 сторінках мініатюрної книжки розміром 0,9 на 0,9 мм. Офіційно досягнення, за версією Книги рекордів Гіннесса, поки ще належить Коненкові, але “Топпан” найближчим часом має намір подати відповідну заявку в цю міжнародну організацію, що фіксує незвичайні рекорди.

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути