chrome firefox opera safari iexplorer

Відпочинок у Криму подорожчає

04 березня 2013 о 13:20

З 1 січня 2014 року набуде чинності нова методика розрахунку плати за оренду землі, затвердити яку планується нинішньої весни. Документ призведе до істотного зростання орендних ставок. Наприклад, для будівельників багатоповерхових житлових будинків вони піднімуться утричі – з 1 до 3% від нормативної вартості земельної ділянки, пише «Деловая столица».

Якщо будинок або готель передбачається звести на землях природно-заповідного фонду, замовнику проекту доведеться заплатити вже 12%. Разом із тим для власників гаражів ставки підвищаться з 1,5 до 3%, а для власників баз відпочинку і пансіонатів — з 3,5 до 4,5%.

Для торговців же, які нині перераховують до бюджету 3,5% від нормативної вартості наділу, ставки оренди вирішили диференціювати: за ділянки площею до 100 кв. м їм доведеться перерахувати у скарбницю 3,5%, площа від 100 до 500 кв. м — 5%, понад 500 кв. м — 8%.

Як заявили в управлінні з питань земельних, водних відносин та містобудування Севастопольської міськради, затвердження нової методики дозволить викорінити наявну несправедливість.

«Наразі дрібні та середні підприємці, площа магазинів яких становить трохи більше 100 кв. м, фактично прирівняні до великих торгових мереж супермаркетів, тобто використовують при розрахунках вартості оренди землі однакову ставку», — зазначили в міськраді.

Новації торкнуться абсолютно всіх категорій орендарів, що прописано в укладених між містом і підприємцями договорах найму землі.

Як зазначають експерти, в результаті майбутнього підвищення розцінок пожертвувати рентабельністю доведеться лише забудовникам, які зводять будинки економ-класу для потреб міста. Разом із тим забудовники, які зводять елітні будинки в рекреаційних зонах просто перекладуть збільшені витрати на плечі потенційних клієнтів.

У місцевому союзі підприємців зазначили, що так само вчинять і власники магазинів, баз відпочинку та інших закладів: у сезон вони піднімуть розцінки, що дозволить компенсувати збільшені витрати.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути