chrome firefox opera safari iexplorer

Волинянка пропонує пізнати Шевченка через кросворди

15 березня 2013 о 11:55

У кожного з нас — свій шлях до Тараса Шевченка. У когось — через поезію, прозу, живопис, фотографію, а у Надії Зозулі з Луцька — через загадкове перехрещування слів.

Перший її кросворд, присвячений життю і творчості Кобзаря, побачив світ у нашій обласній газеті «Волинь» 23 травня 1998 року. Інтелектуальну рубрику на шпальтах видання тоді вів Мирон Олександрович, який відійшов у вічність. Він усіляко підтримував Надію Олександрівну — економіста за фахом — у її захопленні.

Вже декілька років творіння Надії знаходять гідне місце на сторінках різних друкованих видань Волині. І не тільки.

В її доробку — більше десятка Шевченківських кросвордів. Автор не женеться за кількістю. Вона дбає насамперед про якість і доступність визначень для читачів. А їм під час розгадування можуть знадобитися і «Кобзар», і Шевченківський словник, і, звісно, тематичні статті в мережі Інтернет.

golos.com.ua

 golos.com.ua

Через свої творіння Надія нагадує про відомі твори Шевченка. Бо хтось знає їх напам’ять. А хтось пригадує те, що вивчав та читав у школі. Але є й такі, хто завдяки кросвордам відкриває для себе змістовну поезію українського класика.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути