chrome firefox opera safari iexplorer

Волинянка пропонує пізнати Шевченка через кросворди

15 березня 2013 о 11:55

У кожного з нас — свій шлях до Тараса Шевченка. У когось — через поезію, прозу, живопис, фотографію, а у Надії Зозулі з Луцька — через загадкове перехрещування слів.

Перший її кросворд, присвячений життю і творчості Кобзаря, побачив світ у нашій обласній газеті «Волинь» 23 травня 1998 року. Інтелектуальну рубрику на шпальтах видання тоді вів Мирон Олександрович, який відійшов у вічність. Він усіляко підтримував Надію Олександрівну — економіста за фахом — у її захопленні.

Вже декілька років творіння Надії знаходять гідне місце на сторінках різних друкованих видань Волині. І не тільки.

В її доробку — більше десятка Шевченківських кросвордів. Автор не женеться за кількістю. Вона дбає насамперед про якість і доступність визначень для читачів. А їм під час розгадування можуть знадобитися і «Кобзар», і Шевченківський словник, і, звісно, тематичні статті в мережі Інтернет.

golos.com.ua

 golos.com.ua

Через свої творіння Надія нагадує про відомі твори Шевченка. Бо хтось знає їх напам’ять. А хтось пригадує те, що вивчав та читав у школі. Але є й такі, хто завдяки кросвордам відкриває для себе змістовну поезію українського класика.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі