chrome firefox opera safari iexplorer

Виставлять на торги перше видання “Мертвих душ”

21 березня 2013 о 12:59

Перше прижиттєве видання поеми Миколи Гоголя “Пригоди Чичикова, або Мертві душі” 1842 року виставлять у Москві 6 квітня на торги антикварними та букіністичними книжками, які вперше проведе Російський аукційний дім (РАД), інформує ЛітАкцент з посиланням на Кореспондент.

Том, “подарований драматургом Всеволодом Івановим радянському кінорежисерові Олександру Довженку в день його 60-річчя” (про це свідчить дарчий напис), оцінили в 350-400 тисяч рублів (90,5 – 103,5 тис. грн).

Так само, на думку експертів аукціону, на увагу заслуговує рідкісна підбірка антикварних видань з історії фінансів і права у Російській імперії. Наприклад, “Збірник узаконень про векселі, позикові листи, банкрути й інші боргові акти…” видання 1826 року (естімейт 64-69 тис. грн), а також харбінські видання Олександра Погребецького, фінансиста, який керував відомством фінансів Тимчасового уряду Далекого Сходу, й учасника фінансових комісій Установчих і Народних зборів Далекосхідної республіки.

Серед робіт Погребецького, досі єдиних досліджень з фінансів і боністики того періоду, на аукціон виставлені “Грошовий обіг і грошові знаки Далекого Сходу за період Війни і Революції” (1914—1924) (естімейт 10,3-12,9 тис. грн) і “Грошовий обіг і фінанси Китаю” (естімейт 9-12,9 тис. грн).

Два видання, які вважалися бібліографічною рідкістю ще в кінці XIX-початку ХХ століття, оцінили в 25,8-31 тис. грн і 12,9-15,5 тис. грн відповідно – це книжка “Три розмови священика із парафіянами про справжній шлях до спасіння”, видана в 1816 році, й “Англійці в троянській битві” 1854 року.

Також на аукціон виставляються два проекти мавзолею Леніна, зроблені архітектором Андрієм Івановим, із чотирма супровідними документами (естімейт 38,8-43,9 тис. грн).

Усі 99 лотів можна буде побачити в московській філії РАД з 1 по 6 квітня.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути