chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні на фасаді КНУ ім. Т.Шевченка відкриють меморіальну дошку Миколі Бердяєву

19 квітня 2013 о 09:49

Сьогодні у Києві на фасаді будівлі Інституту філології Київського національного Університету імені Тараса Шевченка урочисто відкриють меморіальну дошку Миколі Бердяєву. Про це УНН повідомили у прес-службі КМДА.

Урочисте відкриття меморіальної дошки філософу та публіцисту відбудеться о 12:00.

Місце проведення: Інститут філології Київського національного Університету імені Тараса Шевченка, бульвар Шевченка, 14.

Довідка УНН: Микола Олександрович Бердяєв (6 березня 1874, Київ, Російська імперія — 24 березня 1948, Кламар (під Парижем), Франція) — російський релігійний філософ, один із основоположників екзистенціалізму в Росії.

Микола Бердяєв вважається одним з найвидатніших філософів ХХ сторіччя. Його творчість відносять до релігійного екзистенціалізму — філософії існування, яка мала значний вплив на розвиток літератури та мистецтва. Більш того, він започаткував такий філософський напрямок, як персоналізм, який визнає особистість первинною творчою реальністю, а весь світ — проявом творчої активності «вищої особистості» — Бога.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути