chrome firefox opera safari iexplorer

Українців розділять на категорії для визначення цін на газ

19 квітня 2013 о 15:49

В Україні після закінчення опалювального сезону можуть ввести диференційовані ціни на газ. Про це повідомляють чиновники у Міністерстві регіонального розвитку та ЖКГ, пише «Фокус». Зокрема, як раніше заявляв прем'єр Микола Азаров, така система тарифів передбачає більш м'які для «бідного» населення і більш жорсткі для «багатого» варіанти збільшення тарифів.

Ціни на газ в Україні доведеться підняти більше, ніж просить МВФ. У даному випадку підвищення цін на газ торкнеться тільки тих, хто споживає більше 5 тисяч куб. м газу в рік. За даними МінЖКГ, це близько 20% українців. Таких споживачів розділять на п'ять категорій, і для кожної встановлять конкретний тариф (до 1-ї категорії віднесуть тих, хто використовує 5-6 тис. куб. м, до 5-й більше 12 тис. куб. м). Чим більше домогосподарство буде споживати блакитного палива, тим вище буде тариф.

Для останньої категорії громадян газ може подорожчати майже в три рази. Варто зазначити, що уряд таким чином розраховує зібрати додаткові 6 млрд гривень. Різні ціни на газ — це потенційне джерело корупції, оскільки чиновники за хабарі зможуть переводити споживачів з однієї категорії в іншу, пише видання. Колишній голова правління ВАТ «Київгаз» Сергій Слепкань вважає, що єдине правильне рішення — підвищити ціну на газ і встановити єдиний тариф. За його словами, тільки тоді буде зрозуміло, хто за що платить. Нагадаємо, підвищення тарифів є однією з головних умов, при яких МВФ погоджується відновити кредитування України. Раніше влада України заявляла, що сподівається уникнути підвищення тарифів для населення і комунального сектора завдяки тому, що переконає Росію знизити ціну на газ. Проте, за три роки переговорів так і не вдалося цього досягти. Водночас чиновники МВФ упевнені, що тарифи на газ треба підняти відразу мінімум на 30-40% і розробити стратегію подальшого їх підвищення в рази і для всіх.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути