chrome firefox opera safari iexplorer

Суд заборонив проведення гей-параду у Києві

23 травня 2013 о 15:20

Окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення всіх не пов'язаних з відзначенням Дня Києва 25 травня акцій, в тому числі проведення гей-форуму «Київ Прайд-2013».

Відповідне рішення окружний адмінсуд прийняв у четвер, повідомляють «Українські новини».

Рішення озвучила головуючий суддя Аріна Литвинова.

З відповідним позовом до суду звернувся департамент суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації.

Спочатку в позовних вимогах міста йшлося про заборону всіх акцій, не пов'язаних з святкуванням дня Києва, в центрі столиці, але при цьому вулиця Червоноармійська, на яку була подана заявка від одного із заявників — гей-форуму, не входить до переліку центральних вулиць, визначених відповідним рішенням Київської міської ради.

Таким чином, від Київміськадміністрації надійшло уточнення до позовних вимог: заборонити проведення будь-яких мирних акцій, не пов'язаних з святкуванням дня Києва 25 травня, також на вулицях Червоноармійській, Богдана Хмельницького та Льва Толстого.

Також до позову надано лист головного управління МВС у Києві про обмеження мирних зібрань 25 травня.

Крім того, до позову прикріплені листи від різних релігійних і інших організацій з проханням не допустити проведення акції сексуальних меншин.

До того ж з відповідним листом до Київміськадміністрації звернувся 61 депутат Верховної Ради.

У цілому на 25 травня подав 10 заявок на проведення мирних акцій, не пов'язаних з святкуванням дня Києва.

МВС у Києві як третя сторона також підтримала позовні вимоги з уточненнями від КМДА.

У свою чергу міськадміністрація звернулася до заявників на проведення мирних акцій з проханням змінити час, місце або дату проведення акції.

Як відомо, Київміськадміністрація звернулася до суду з метою заборонити проведення першого маршу за права ЛГБТ-cпільноти, який повинен відбутися 25 травня, і інших масових акцій у Києві у цей день.

У теж час Amnesty International заявила раніше про готовність підтримати перший Марш рівності за права ЛГБТ в Києві.

У травні 2012 року група невідомих жорстоко побила двох співорганізаторів гей-параду, що був запланований, проте не відбувся.

В червні також був побитий глава організаційного комітету Київського гей-параду Тарас Карасійчук.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути