chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрили пам'ятник українсько-італійському коханню

07 травня 2013 о 16:51

Неподалік від столичного «Моста закоханих» з´явився ще один романтичний об´єкт. Як передає кореспондент «Коментарів», у вівторок, 7 травня, у столичному Маріїнському парку пройшов другий альтернативний «День всіх закоханих».

Головними його героями стали італійський солдат Луїджі Педутто і українка Мокрина Юрзук.

Їхня історія надихнула сучасних архітекторів на створення пам´ятника закоханим, розлученим війною, відкриття якого і відбулося під час заходу.

Герої познайомилися в 1943 році в австрійському таборі для військовополонених. Їм було по 20 років, вони разом працювали на швейній фабриці. З часом невелика взаємна симпатія переросла в кохання. У 1945-му, після звільнення, Мокрина була змушена повернутися на батьківщину, Луїджі разом з нею не пустили. Після розставання Луїджі шукав кохану 60 років — до 2004-го.

Пам´ятник відображує момент їх першої зустрічі після довгої розлуки.

Розділи: Суспільство

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути