chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині діти отруїлися гербіцидами, полючи бур’яни за вказівкою влади

13 червня 2013 о 09:30

Скандал розгорівся у районному центрі Чорнобай. Тамтешні владці у спеку вигнали школярів полоти біля обеліску Слави бур’яни, покроплені гербіцидами. Все це називалося виробничою практикою.

Дармовий труд трьох десятків дітей–старшокласників із місцевої гімназії, зi школи №1 та п’ятикласників із школи №2 знадобився селищній раді, бо там проблема з комунальниками, пише Україна молода.

Після такої пекельної практики шістьом дітям стало зле — вони відчували слабкість, важкість у роті, язик ніби налився свинцем, пекли очі, нудило, паморочилася й боліла голова, а на руках та ногах з’явилися висипи, які згодом переросли у ранки.

«У моєї доньки такі ранки досі», — розповідає «УМ» Інна Розум, одна із мам по­страждалих дітей. Жінка каже, що найбільше її обурило те, що виконуючий обов’язки селищного голови Володимир Огнівенко привіз школярам мітли й заявив, мовляв, ви тут насмітили землею, тож прибирайте.

«Не воду дітям привіз, а мітли! І діти змушені були ще й грузити ті бур’яни на причеп», — обурюється пані Інна. За її словами, в ту мить iз магазинів повиходили продавці, які попередили, що бур’яни покроплені, але присутня там заступниця голови Чорнобаївської райдержадміністрації Тамара Черкас заспокоїла, мовляв, «нічого страшного, учорашнім дощем усі гербіциди змило».

Пані Інна — єдина з усіх батьків дітей, що постраждали, звернулася у районну прокуратуру. Інші бояться, бо працюють у бюджетних установах і не хочуть залишитися без роботи.

Як повідомила прес–секретар прокурора Черкаської області Вікторія Скорикова, прокуратура району за даним фактом провела перевірку, внісши за її результатами відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 272 — порушення правил безпеки під час виконання робіт iз підвищеною небезпекою.

Представник прокуратури наголошує: нині триває слідство, яке і встановить винних у тому, що сталося зі школярами. Проте в самому райцентрі люди побоюються, що винним можуть зробити класного керівника школярів, хоча розпорядження про боротьбу з бур’янами, подейкують, надійшло з РДА.

До речі, це вже не перше отруєння людей гербіцидами в цьо­му районі: прокуратура Чорнобаївського району здійснює процесуальне керівництво в кримінальному провадженні стосовно агронома одного з товариств району за фактом отруєння гербіцидами жителів села Москаленки, які постраждали від смороду з пшеничного поля поруч з їхніми оселями.

Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути