chrome firefox opera safari iexplorer

У Київському зоопарку слон Хорас захворів стереотипією

09 липня 2013 о 12:31

Київське слоненя Хорас після року перебування в столичному зоопарку захворів стереотипією. Він годинами дивиться в одну точку, переминаючись з ноги на ногу і треться лобом об металеві прути вольєра. Про це працівники зоопарку (анонімно) та зоозахисники написали в листі голові КМДА Олександру Попову, повідомляють «Вести».

За їхніми словами страждають і інші тварини. «У зоопарку тепер не заповідник, а суцільна комерція. Санітарний день для тварин, який завжди був по понеділках, скасували, при цьому грошей на звірів не стало йти більше. Ось вам приклад: жирафам не завозять мюслі, без яких ще в 2011 році тварина сильно боліла і ледь не загинула, а озеро з пеліканами настільки брудне, що від нього на кілька метрів чути сморід. На слоненя, якого рік тому нам подарував екс-мер Олександр Омельченко, боляче дивитися. Він годинами переминається з ноги на ногу і треться головою об прути вольєра. Точно також кілька років тому вела себе тут ведмедиця, яка в підсумку дотерла голову до черепа і загинула», — повідомила активістка Тетяна Андриїшина.

У свою чергу в прес-службі КМДА заявили, що отримали лист: «Інформація зараз перевіряється. Якщо щось підтвердиться, будуть вжиті заходи».

Заступник директора зоопарку Олена Миколайчук повідомила, що слоненя привезли в Україну вже хворим. «У слона правда стереотипна поведінка. Але з цим він вже приїхав до нас з Ростова. Там у нього були занадто вузькі вольєри, чому тварина захворіла, — зазначила Ніколайчук. — Ми боремося з цим явищем, наприклад, придумали йому годівницю-головоломку, зробили грязьові калюжі, басейн, поставили валуни у вольєрі. Та й тварина веде себе так не постійно, а тільки з 15:30 до того моменту, як потрапить в зимовий вольєр».

У той же час колишній директор Олексій Толстоухов заявив, що ніяких хвороб у слона раніше не було. Водночас директор миколаївського зоопарку Володимир Топчій називає стан слоненяти психічним відхиленням: «Це психічне відхилення, стереотипна поведінка, яке розвивається, якщо тварина довго знаходиться в закритому приміщенні і залишена на саму себе. Якщо б з ним постійно займалися, якщо б у нього була розписана кожна хвилина протягом дня, то цієї хвороби не було б. Йому потрібна компанія, а у вашого Хораса досі немає самочок. На жаль, якщо нічого не змінити, слон може простояти так, переминаючись все життя».

Своє обурення висловив і екс-мер Омельченко, який привіз Хораса в зоопарк. «Я щиро ображений тим, що мені про це не повідомило керівництво зоопарку. Про стан слона вперше чую від вас. Я вам обіцяю, що з самого ранку особисто поспілкуюсь з керівництвом, приїду туди. Краще гірка правда, ніж солодка брехня. Якщо йому допоможуть слонихи, то я готовий їх привезти, як і обіцяв, але для цього я повинен бути впевнений, що у них будуть всі умови», — повідомив Омельченко. Нагадаємо, однією з причин смерті слона Боя називали тугу.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути