chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі відкрився IV Міжнародний кінофестиваль

13 липня 2013 о 17:15

Урочисте відкриття відбулося вчора пізно ввечері в Одеському національному академічному театрі опери і балету. Червоною доріжкою завдовжки 80 метрів пройшли зірки українського і світового кінематографа,зокрема,режисери Кшиштоф Зануссі і Кіра Муратова, актори Георгій Делієв, Борис Барський, Олег Школьник, Олег Філімонов, Ірина Апексімова, Гоша Куценко, Надія Мейхер, та легендарний Емір
Такж червоною доріжкою пройшли світські персони, включаючи голову Державного агентства з питань кіно України Катерину Копилову і віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка, мера міста Олексія Костусєва, губернатора регіону Едуарда Матвійчука, депутатів обласної і міської рад. Офіційну церемонію відкриття провели українські телеведучі Олексій Суханов і Маша Єфросиніна.

Відкрився фестиваль повнометражною стрічкою Джеффрі Чендора «Не згасне надія», де головну і єдину роль грає легенда американського кінематографа, двократний лауреат «Оскара» – 76-річний Роберт Редфорд. За словами продюсера фільму Анни Герб, під час зйомок використовувалися декорації, побудовані для зйомок «Титаніка» Джеймса Кемерона. Зйомки – реальні, без монтажу, проводилися на Багамах, на узбережжі Мексики і Каліфорнії.

За словами президента ОМКФ Вікторії Тігіпко, нинішній фестиваль перейде бар'єр у 100 тис. глядачів. У процесі відбору міжнародного конкурсу селективна фестивальна комісія переглянула близько тисячі стрічок, зокрема,на 27 кінофестивалях: на Канському, Берлінському і Венеціанському, а також на кінофорумах у Софії, Варшаві, Локарно, Москві, Плзені, Роттердамі тощо. Для участі у конкурсних програмах фестивалю було одержано 650 заявок.

Для міжнародного конкурсу відібрано стрічки 11 режисерів зі США, Великої Британії, Ізраїлю, Грузії, Італії, Польщі, Німеччини, Румунії, Франції, Індії, Росії та України.

На національну кінопремію претендують 4 фільми у повнометражній секції, включаючи байопік «Параджанов», і 12 короткометражних.

Журі визначить переможців міжнародного конкурсу у категоріях «Кращий фільм», «Краща режисура» і «Краща акторська робота». Цього року його очолив продюсер Олександр Роднянський. У складі журі – німецька актриса Франциска Петрі, британська продюсер франшизи про Гарі Поттера Таня Сегачян, режисер, актриса і педагог Нана Джорджадзе (Грузія/Німеччина/Росія) і успішний український письменник, автор більш як 20 кіносценаріїв Андрій Курков.

У складі журі Української національної кінопремії – режисер, кінокритик і куратор соціально-кінематографічних проектів Марк Казінс (Велика Британія), співзасновник одного з найвпливовіших кінофестивалів короткометражного кіно у Клермон-Феррані Жорж Боллон (Франція), грузинська продюсер і кінодіяч Тамара Татішвілі, а також український композитор Вадим Храпачов.

У межах ОМКФ — кінопокази просто неба. На потьомкінських сходах – фільм «Схід сонця», на Ланжеронівському узвозі — «Приморський бульвар», «Тіні забутих предків». Фестиваль триватиме до 20 липня.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Новини культури

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі