chrome firefox opera safari iexplorer

Повноваження нотаріусів у сфері держреєстрації прав на нерухоме майно розширюються

21 серпня 2013 о 10:37

Міністерство юстиції України розробило і внесло на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».

Про це повідомляє Урядовий портал.

Згідно із законопроектом, повноваження нотаріусів у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно буде розширено.

Діючи в якості спеціальних суб’єктів, на яких покладено функції державних реєстраторів, вони зможуть тепер нарівні з держреєстраторами надавати населенню витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

«Люди тепер самі зможуть обирати – куди їм краще звертатися за такою інформацією: в реєстраційні служби, як було досі, чи до нотаріусів, де вони без черг, зайвого ажіотажу та в комфортних умовах зможуть отримати потрібну інформацію. Ми даємо людям такий вибір, роблячи загалом процес отримання інформації населенням доступним», — повідомила Міністр юстиції України Олена Лукаш.

За її словами, ухвалення цього закону принесе серйозні позитивні зміни під час реалізації фізичними та юридичними особами речових прав на об'єкти нерухомого майна.

Розділи: Суспільство

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути