chrome firefox opera safari iexplorer

60% українського житла не відповідає екологічним нормам

24 вересня 2013 о 15:10

Більше половини українського житла є екологічно небезпечним, але пересічні громадяни схильні не бачити зв’язок такого стану зі своїми хронічними захворюваннями. 

«60% житла дійсно потенційно небезпечні для здоров'я людини, але лише 10% людей вважають, що такий згубний вплив спричинює саме житло», — сказав Станіслав Лєсніков, виконавчий директор Української федерації роботодавців охорони здоров'я, повідомляє «Укрінформ». 

За інформацією видання, побутова хімія та електроприлади впливають на якість повітря в житлових приміщеннях, але найбільший вплив несуть будівельні матеріали. Експерти радять уникати використання при ремонті домівок ДСП, ДВП, мінеральну вату, матеріали з азбестом у їхньому складі, а також шпалери на вініловій основі, синтетичні килими та лінолеум. 

Водночас більшість людей не думає про загрозу, приховану в неякісних будівельних матеріалах, повідомив директор центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук. За його даними, 60% опитаних у вересні 2013 року українців не вважає, що будівельні матеріали можуть впливати на їхнє самопочуття та здоров’я, а 82,7% не пов’язують свої хронічні хвороби з умовами проживання.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути