chrome firefox opera safari iexplorer

Хору імені Григорія Верьовки виповнилося 70 років!

11 вересня 2013 о 14:43

Найвідоміший хор України складається з 70 вокалістів, 20 музикантів, 35 танцюристів, і одного диригента, який керує хором вже майже 50 років… 

11 вересня 2013 року виповнилося 70 років Національному заслуженому академічному українському народному хору України імені Григорія Верьовки.

Цей художній колектив був заснований у 1943 році, у розпал Другої світової війни, у Харкові постановою № 246 Ради Народних Комісарів УРСР «Про організацію Державного українського народного хору» — адже саме пісня має єднати у боротьбі проти ворога...

Перший керівник колективу, композитор та хоровий диригент Григорій Верьовка солістів набирав просто з фронту. Перші костюми – звичайна сорочка, розмальована бузиною, і намисто з ялинкових скляних прикрас.

wikipedia.org

 wikipedia.org

З 1965 року колектив носить ім’я Григорія Верьовки. Того ж, 1965 року, хорові було присвоєно звання заслуженого, а 1997 року — надано статус національного.

m-r.co.ua

 m-r.co.ua

У 1965 році колектив очолює Анатолій Авдієвський — нині Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. За часів його керування, яке триває донині, були створені блискучі програми українських народних пісень (близько 500!) а також колядок і щедрівок. Він уперше ввів у народний хор жіночі академічні голоси, чим розширив його виконавські можливості. У колективі існує творча лабораторія з аутентичного виконання народної пісні. Це — фольклорна група, яка систематично записує і розшифровує народні пісні, організовує серії самостійних концертів.

За майже півстолітнє керування хором, Анатолій Авдієвський провів більше тисячі концертів і об’їздив понад 60 країн світу. Найбільше пам’ятає Канаду – тоді, 1967-го року, хор уперше гастролював за океаном…

Артисти репетирують по 8 годин п’ять днів на тиждень. Щомісяця – до 10 концертів. Але де б вони не виступали – завжди аншлаги.

ЮВІЛЕЙНИЙ КОНЦЕРТ

До 70-ї річниці від дня заснування Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Г.Г.Верьовки в Національній філармонії України 12 вересня 2013 року відбудеться концерт.

В програмі концерту хорові твори Г. Верьовки, А.Веделя, Д.Бортнянського, М.Березовського, М.Лисенка, К.Стеценка, М.Леонтовича, Л.Ревуцького, О.Кошиця, П.Демуцького, Б.Лятошинського, Є.Станковича, А.Авдієвського, Л.Дичко, Г.Гаврилець, обробки українських народних пісень.

Початок концерту – о 19:00.

«Рідна країна»

За матеріалами inter.ua, ogo.ua, veryovka.kiev.ua

22 червня

Інші дати
Народився Микола Дремлюга
(1917, Росія - 1998) – український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Вперше вивів бандуру на концертну естраду як сольний інструмент, автор першого в історії української музики концерту для бандури та симфонічного оркестру.  
Гарно твоя кобза грає, Любий мій земляче: Вона голосно співає, Голосно і плаче. І сопілкою голосить, Бурею лютує, І чогось у бога просить, І чогось сумує. Ні, не люди тебе вчили: Мабудь, сама доля, Степ, та небо, та могили Та широка воля! (Олександр Афанасьєв-Чужбинський)
Розгорнути
Народився Микола Холодний
(1882, Росія – 1953) – український ботанік, фізіолог, мікробіолог. Засновник вітчизняної школи фізіології рослин. Інститут ботаніки НАН України носить ім»я М.Холодного.
Розгорнути
Народився Болеслав Яворський
(1877, м. Харків - 1942) – український композитор, музикознавець, піаніст. Створив теорію ладового ритму (слухового тяжіння).  
Розгорнути