chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін хоче зробити маркування товарів українською мовою необов'язковим

26 вересня 2013 о 13:41

Кабінет Міністрів ініціює зміни до законодавства, які дозволять маркувати товари не тільки українською мовою.

Відповідний проект внесено до парламенту, повідомляє DT.UA 

У пояснювальній записці зазначено, що зміни до законодавства вносять у рамках гармонізації із законодавством ЄС. Раніше закон «Про безпечність та якість харчових продуктів» передбачав, що всі харчові продукти, що знаходяться в обігу в Україні, етикетуються державною мовою України та містять у доступній для сприймання споживачем формі інформацію про продукт. Зараз цей пункт закону у проекті вилучено.

Разом з тим, до закону «Про інформацію для споживачів про харчові продукти» вносять статтю 11 пункт 1 у такій редакції: «Інформацію про харчові продукти наведено державною та/або іншими мовами, якщо таку вимогу встановлено законом. За рішенням виробників товарів, з текстом, поряд із викладеним державною мовою, може розміщуватися його переклад на інші мови. Маркування товарів для експорту здійснюється відповідною мовою».

До закону про засади мовної політики також вносять зміни. Стаття 26, пункт 3 законопроекту передбачає, що маркування товарів, інструкції про їхнє застосування тощо виконуються державною мовою або іншою мовою на вибір оператора ринку. Маркування товарів для експорту виконується будь-якими мовами.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути