chrome firefox opera safari iexplorer

Львівський історичний музей відсвяткує 120-річчя

10 вересня 2013 о 09:35

Львівський історичний музей — один з найстаріших і найбагатших музеїв України, заснований у 1893 році, цього тижня відзначатиме 120-ту річницю від дня заснування. Про це УНН повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Романів відзначила, що Львівський державний історичний музей є одним із найбагатших музеїв Європи.
“Цей музей багатий і своїми приміщеннями, оскільки знаходиться в унікальних пам’ятках архітектури, з іншого боку він є найбагатшим з точки зору експозицій. 400 тисяч відвідувачів кожного року — це найбільш відвідуваний музей на Львівщині. З огляду на велику історичну цінність колекції Львівського історичного музею неодноразово презентувалися на міжнародних виставках, зокрема, у Нью-Йорку, Лондоні, Відні, Парижі, Празі, Варшаві та інших містах Європи”, — сказала І. Романів.

Зазначимо, що сьогодні збірки Львівського історичного музею налічують понад 350 тис. музейних предметів. Це — археологічні матеріали, твори живопису, скульптури, графіки, архівні документи, рукописні книги, стародруки, вироби з металу, шкіри, дерева, скла і порцеляни, меблі, годинники, музичні інструменти, фотографії та фотонегативи, зброя, а також пам’ятки нумізматики, фалеристики, сфрагістики тощо. Фондова колекція Львівського історичного музею багато перевищує кількість експонатів усіх музеїв Львова системи Міністерства культури разом узятих.

Ірина Романів запевнила, що керівництво і колектив історичного музею з нагоди свята будуть відзначені на рівні обласної державної адміністрації. А в рамках урочистих заходів відбудуються:
-відкриття виставки “Від Хотина до Відня” до 330-річчя знаменитої Віденської битви ;
-відкриття виставки “Перші ... (з історії формування фондового зібрання Львівського історичного музею 1893—1940 рр.)”;
-відкриття фотовиставки “Львівський історичний музей — подорож у часі”;
-представлення експозиції відділу Давньої історії України (пл.Ринок, 24), оновлених експозиційних розділів.

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути