chrome firefox opera safari iexplorer

Поради щодо безпечного вживання грибів, — ДСНС

23 вересня 2013 о 13:46

По всій території України пройшли рясні дощі – сприятливий фактор для початку грибного сезону, а отже, почастішали випадки отруєння.

У зв’язку із цим, Головне управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві застерігає всіх мешканців та гостей столиці бути уважними та обережними, збираючи і вживаючи гриби.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Якщо Ви відправилися на грибне полювання, то обов`язково врахуйте наступне: збирайте лише ті гриби, які добре знаєте; пам’ятайте, що старі, перестиглі та червиві гриби не придатні до вживання; краще збирати губчасті гриби, адже серед інших видів їстівних грибів існує більше отруйних двійників (особливо багато «підробок» серед пластинчатих грибів; навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників)», — застерігають у ДСНС.

Любителям грибів також радять перобляти їх у перший день після збору; не вживати сирі гриби; перед приготуванням ще раз перевіряти кожен гриб; відварювати їх кілька разів у підсоленій воді.

Слід також пам’ятатати, що дитячий організм більше схильний до отруєння, ніж дорослий.

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності. Варто зауважити, що симптоми отруєння з’являються через 1-4 години після вживання грибів. Симптоми можуть повторитися через 6-48 годин.

«Якщо вже ж дійшло до біди і ви почуваєтеся погано або помітили підозрілі ознаки у своїх близьких, перш за все зробіть промивання шлунку водою з марганцем і відразу ж викликайте „швидку допомогу“. Незважаючи навіть на можливе тимчасове полегшення, негайно зверніться до найближчого лікувального закладу. Пам’ятайте, чим більше токсинів потрапить у кров — тим важчим буде перебіг отруєння. Якщо допомога не надається, то через 5-10 днів людина загине», — зазначається у повідомленні.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі