chrome firefox opera safari iexplorer

У Красноармійську вже сім років не можуть знайти місця для пам’ятника Шевченку

26 вересня 2013 о 14:03

Красноармійська влада не заперечує факту, що в місті (Донецька область) буде встановлено монумент Тарасові Шевченку. Проте з 2006 року вона досі не визначилася, де саме. 

Про це в газеті «День» пише Катерина Яковленко.

Громада упевнена: пам’ятник Кобзареві має стояти на центральній площі Шибанковій, а от у влади інше бачення — після прийняття проекту колишнім мером (від 22.02.2006) відбулися зміни, і географічну точку пам’ятника відсунули на край міста, у сквер по вулиці Горького. 

Громадськість таке рішення не задовольняє. Активісти не вважають нове місце доцільним для встановлення пам’ятника, бо воно не є культурним центром міста.

В одному зі своїх звернень активістка Ольга Квітка наголошує: «Це питання не особистого, а державного характеру. Ми, мешканці Красноармійська, з першого дня незалежності мріяли мати пам’ятник Шевченку у рідному місті. У грудні 2005 року ми звернулися до тодішнього мера міста з ініціативою спорудження монумента. Кожен свідомий громадянин має бачити і пишатися своїми героями. Створювати парк і ставити монумент не у прогулянковій зоні міста ми вважаємо недоцільним».

Пам’ятник мали відкрити до ювілею поета, тобто вже на початку 2014 року. Проте справа з місцем для монумента й досі перебуває у підвішеному стані.

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути