chrome firefox opera safari iexplorer

У Красноармійську вже сім років не можуть знайти місця для пам’ятника Шевченку

26 вересня 2013 о 14:03

Красноармійська влада не заперечує факту, що в місті (Донецька область) буде встановлено монумент Тарасові Шевченку. Проте з 2006 року вона досі не визначилася, де саме. 

Про це в газеті «День» пише Катерина Яковленко.

Громада упевнена: пам’ятник Кобзареві має стояти на центральній площі Шибанковій, а от у влади інше бачення — після прийняття проекту колишнім мером (від 22.02.2006) відбулися зміни, і географічну точку пам’ятника відсунули на край міста, у сквер по вулиці Горького. 

Громадськість таке рішення не задовольняє. Активісти не вважають нове місце доцільним для встановлення пам’ятника, бо воно не є культурним центром міста.

В одному зі своїх звернень активістка Ольга Квітка наголошує: «Це питання не особистого, а державного характеру. Ми, мешканці Красноармійська, з першого дня незалежності мріяли мати пам’ятник Шевченку у рідному місті. У грудні 2005 року ми звернулися до тодішнього мера міста з ініціативою спорудження монумента. Кожен свідомий громадянин має бачити і пишатися своїми героями. Створювати парк і ставити монумент не у прогулянковій зоні міста ми вважаємо недоцільним».

Пам’ятник мали відкрити до ювілею поета, тобто вже на початку 2014 року. Проте справа з місцем для монумента й досі перебуває у підвішеному стані.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути