chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві ще одна скандальна забудова

12 вересня 2013 о 13:46

Будинок на розі вулиць Хрещатик та Б. Хмельницького (40/1), збудований у кінці ХІХ сторіччя, може стати історією.

Нові власники збираються його повністю перебудувати, знехтувавши не лише охоронним статусом, а й тим, що будівля знаходиться в єдиному вцілілому після війни кварталі на головній вулиці столиці.

Про це вчора журналістам під час прес-конференції розповів народний депутат ІІ-VІ скликань Володимир Стретович, пише Голос України.

Хрещатик 40/1 більше відомий корінним киянам як Центральний гастроном. За радянських часів це був один з небагатьох продуктових магазинів, що працював до 23-ї години. А краєзнавці вказують, що з цим будинком пов’язана значно цікавіша історія.

Висотка на Хрещатику

До революції тут розміщувався так званий «готель Кане» — дешеві мебльовані кімнати, які можна було винаймати не лише на кілька днів, а й на кілька років.

Особливої слави готель зажив завдяки його мешканцям. Зокрема, серед них були художник Михайло Врубель, гетьман Павло Скоропадський, драматурги Панас Саксаганський та Іван Карпенко-Карий, поет Максим Рильський.

Володимир Стретович вважає, що там непогано було б відновити готель з номерами Врубеля, Скоропадського, а не знищувати будівлю повністю. Водночас, схоже, саме це збираються зробити нові власники. «Новобудова матиме висоту 55 метрів, тоді як існуючим генеральним планом Києва в Центральному історичному ареалі заборонено будівництво споруд вище за 27 метрів», — обурюється пан Стретович.

Врятувати те, чого немає

Утім, сьогодні будинок не нагадує ані «готель Кане», ані сучасний хмарочос. Це, швидше за все, — непорозуміння на центральній вулиці (на знімку — на передньому плані).

Три верхні поверхи щільно затягнуті рекламним «простирадлом». На першому — за ятками «Морозиво», «Чікен бургер» та іншими, що вросли у будинок, навіть не видно стін.

Здогадатися, що ця споруда є хоч якоюсь цінністю, перехожому практично неможливо, і, вочевидь, якщо найближчим часом власники не візьмуться до ремонту, то не знадобиться навіть дискусія — будинок зруйнується сам.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути