chrome firefox opera safari iexplorer

Українці поспішають відкривати рахунки в банках

03 вересня 2013 о 09:38

Українці вже відкривають рахунки в банках, щоб оформити угоди купівлі-продажу понад 150 тисяч гривень, пишуть «Вести». 

В банках розповіли про проблеми, які можуть виникнути у зв'язку з новими правилами обмеження обігу готівки. 

«У майбутньому ж банки зіткнуться з новою проблемою, спровокованою вимогою про безготівкову проплату угод на понад 150 тис. грн, — вони отримають вантаж з мертвих, тобто практично непрацюючих рахунків, — повідомив член правління „Промінвестбанку“ Владислав Кравець. — Більшість рахунків, які відкриються сьогодні під купівлю квартири або тієї ж машини, будуть використані один раз, максимум два — під ще одну схожу угоду. А весь інший час вони будуть простоювати».

Водночас нотаріуси кажуть, що багато їхніх клієнтів до цих пір не знають про нововведення. «Дивуються, коли я пояснюю, як тепер їм оформити угоду. В результаті винних у тому, що клопоту їм додалося, роблять нас, нотаріусів, мовляв, навіщо ми це вигадали! — розповіла столичний нотаріус Олена Андрєєва. — Потрібно мінімум 3-4 місяці, щоб люди в усьому розібралися і звикли». 

Приватний нотаріус Надія Анискова зазначає, що кількість її клієнтів може зменшитися: «В окрузі, де моя контора, немає банків. Наші люди звикли, щоб все було поряд. Пощастить тим моїм колегам, у яких під боком банк». 

У той же час ріелтори заявляють, що застою на ринку не очікується. «Схема не така складна, щоб утворився застій. Але люди набагато охочіше будуть оформляти угоди за новими правилами, якщо банки запропонують швидкий і комфортний варіант відкриття рахунків та переказу грошей», — підкреслив віце-президент Асоціації ріелторів Артур Пилипчук.

Нагадаємо, з 1 вересня українцям обмежили розрахунки готівкою.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути