chrome firefox opera safari iexplorer

Українці щомісяця платять за вигадані метри прибудинкової території

26 вересня 2013 о 14:12

Експерти заявляють, що ЖЕКи не мають ніяких прав обслуговувати будинки. 

Експерти радять не платити за прибудинкову територію. Щомісяця українці отримують рахунки за комунальні послуги, серед яких: світло, вода, газ і певна сума за обслуговування прибудинкової території. Але виявляється, що далеко не кожен українець знає, що це за територія і скільки ж насправді за неї слід платити. Та є поодинокі випадки, коли люди намагаються встановити, куди і нащо йдуть їхні гроші, йдеться в сюжеті «Сніданку з 1+1».

Що таке прибудинкова територія, українці розуміють по-різному. «Я так думаю, що від будинку, оця земля за будинком, я навіть не знаю», — говорить жителька столиці Ярослава. «Територія, де будинок наш стоїть, і тут територія, все», — вважає пані Анна. «Як і всі розуміємо, що це територія, якою ми ходимо кожен день. Чесно кажучи, я не заглиблювалася в питання, ну, платимо і платимо», — зазначила інша мешканка Києва Зоя. Платять українці за те, що не розуміють, теж неоднаково. «Під 100 гривень. 70-80 десь», — зазначає киянка. Інші ж мешканці столиці називають різні суми — від 30 до 164 гривень. Українці щомісяця платять за неіснуючу прибудинкову територію Українці щомісяця платять за неіснуючу прибудинкову територію З'ясувати, що ж таке «прибудинкова територія» і як нараховується сума до сплати за неї, вирішив житель багатоповерхівки, киянин Олександр. Вже декілька років хлопець намагається зрозуміти, за що платить кожного місяця. 

Він звертався до комунальників за державним актом на обслуговування території, а також документом, що засвідчує правомірність тарифів, однак відповідь від ЖЕКу не отримав. Намагався вирішити питання через суд, але теж марно. «Такого документу у них немає і, звісно, вони мені його не надали», — повідомив Олександр. Немає документів – немає щомісячної оплати. І це – справедливо, вважає Олександр. Тому останні півроку рахунки за обслуговування прибудинкової території не сплачує. Читайте також: Уряд надумав брати з українців пеню за несплату комуналки За словами юриста і правознавця Тетяни Монтян, українці щомісяця платять за неіснуючу прибудинкову територію. «Суть питання полягає в тому, що в Україні прибудинкові території багатоквартирних будинків в натурі не виділені, в кадастри не внесені, і де взагалі їхні межі, не знає абсолютно ніхто», — заявила Монтян. 

Вона повідомила, що в Україні формалізовано, тобто мають належні правовстановлюючі документи, менше 10% земель. «По всій Україні менше тисячі прибудинкових територій виділено в натурі», — говорить юрист. Водночас вона зазначила, що ЖЕКи не мають ніяких правових підстав обслуговувати українські будинки: «У нас є Конституційний суд, який аж двома рішеннями встановив, що будинок є спільною власністю власників всіх квартир. Але про ці рішення мало хто знає. Для спільного майна, яким є багатоквартирний будинок, нашим цивільним законодавством встановлено такий порядок прийняття легітимних, колективних рішень, як консенсус, тобто одноголосність». 

Юрист додала, що всі ЖЕКи працюють не легітимно, тому українці можуть спокійно не платити за вказану послугу, бо навіть у разі судової тяганини, громадяни нічого не втратять – у найгіршому випадку доведеться заплатити нараховану заборгованість. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні подешевшали харчі та одяг, а вартість комуналки зросла.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути