chrome firefox opera safari iexplorer

В жовтні відбудеться Перше національне свято сиру

17 вересня 2013 о 12:35

Скуштувати десятки сортів сиру та вибрати найкращий до смаку, навчитися готувати оригінальні піци та інші страви, зіграти в молочний боулінг та сплести сулугуні — все це і багато чого іншого можна буде спробувати 19-20 жовтня в столичному експоцентрі під час Першого національного свята сиру.

Cоціальний проект «Я люблю молоко» для свята обрав формат країни, в кожній з чотирьох провінції якої на відвідувачів чекатимуть презентації та цікаві програми. Провідні виробники сиру та вин з України і закордону запропонують продегустувати свою продукцію.

Господинь запросять на кулінарні майстер-класи та до сцени, де готуватимуть піцу. На учасників свята також чекатимуть конкурс на знання сортів сирів, родео і різноманітні розваги.

Не забули й про дітей. Батьки зможуть порадувати малечу іграшками від «Чіко» та «Фрея», конструкторами «Лего», аквагримом, молочним боулінгом та навіть разом подоїти корову.

Гостей свята частуватимуть фондю з крекерами. Кожний зможе загадати бажання, написати його та повісити на спеціальне дерево, або знайти побажання в сирних паличках.

Це вже не перший захід, що проводить Асоціація виробників молока для представлення молочної продукції. АВМ заснована Андрієм Дикуном у квітні 2009-го року і на сьогодні об’єднує понад сімдесят молочнотоварних ферм. Всеукраїнський соціальний проект «Я люблю молоко» реалізується АВМ з травня минулого року. Його мета — популяризувати молоко і молочні продукти.

Джерело: "День"
Розділи: Новини культури

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути