chrome firefox opera safari iexplorer

Бібліотекам Львова запропонували новий графік роботи — з 13:00 до 21:00

22 жовтня 2013 о 20:56

У Львові планують перевести бібліотеки на новий графік – з 13:00 до 21:00 та без вихідних. Такий режим ще не затверджено, але він уже спричинив жваве обговорення у трудовому колективі 22 бібліотек Львова.

Бібліотекарі кажуть, що такий графік незручний, а в управлінні культури Львівської міськради, що є ініціатором змін, запевняють – це робиться для того, щоб відповідати потребам суспільства, повідомляє  ZAXID.NET.

«За старим графіком бібліотеки працюють з 10:30 до 19:00 та мають вихідний день – суботу. Нам запропонували працювати і в суботу, і в неділю. У керівництва така думка, що збільшиться кількість читачів, якщо перенести заходи, що відбуваються в наших бібліотеках серед тижня, на вихідні. Деяка частина трудового колективу була категорично проти того (нового графіка, – ред.), ми збирали збори», – розповіла в.о. директора Централізованої бібліотечної системи (ЦБС) для дорослих у Львові Світлана Козій.

За її словами, людям важко, бо вони роками працювали в іншому режимі: «Я пропонувала переводити на новий графік великі філії, там, де є не по два працівники. Бо у нас є філії, які розташовані у віддалених мікрорайонах. Якщо залишити по одній людині ввечері, а це все – жінки, то бувають всякі випадки».

Водночас керівник управління культури Львівської міськради Ірина Подоляк у коментарі ZAXID.NET пояснила: «Питання – не в годинах. Це – не зміна, а адаптація до потреб сьогоднішнього суспільства. А вони сприймаються складно». І додала: «Я наполягаю і наголошую, що Централізована бібліотечна система ніякого волюнтаристського наказу про зміну графіка не видавала. Цього немає. Зараз відбувається розмова і дискусія. Ми хочемо говорити і вибудувати діалог з бібліотекарями, щоб вони розуміли, що їхні послуги потрібні довший час».

Своєю чергою, бібліотекар філії ЦБС №5 Ірина Скобелєва розповіла у коментарі ZAXID.NET, що вважає, що старий графік повністю влаштовує читачів.

«Нас примушують прийняти той графік, який ми вже два рази відкинули. У нас – 22 філії бібліотек по Львову, де працює по 2-3 людини. Буває, ти по два дні один в бібліотеці, а це – небезпечно. А ще потрібно добратись додому, а коли виховувати дітей? Це також неефективно і з погляду енергозаощадження», – сказала вона.

Також Ірина Скобелєва додала, що є проблеми в бібліотеках №16, 14: «Люди працюють в жахливих умовах, там (у бібліотеці №16, – ред.) немає води, а також туалету – ні всередині будинку, ні на вулиці. Люди просяться до вбиральні у сусідні будинки. А філія №14 – без світла, а від нього йде опалення».

Своєю чергою, Ірина Подоляк, відповідаючи на запитання про проблеми у цих бібліотеках, сказала: «У нас останні 22 роки в бібліотечну інфраструктуру не інвестувалося. Але цього року ми достатньо велику кількість бібліотек взяли в рух, зокрема і бібліотеку №5. Проблеми є і в інших бібліотеках. Ми міняємо опалення, робимо капітальні ремонти. Відремонтували (приміщення бібліотеки, – ред.) на вул. Симоненка», – сказала вона.

Щодо бібліотек, які без туалету, Ірина Подоляк сказала: «Ці проблеми не виникли вчора чи рік, чи 5 років тому. Ці бібліотеки завжди були в приміщеннях, де не було туалету. Ну якщо вулиця є не каналізована, а вигрібні ями зараз не дозволяють встановлювати. Ми навіть зараз будемо думати, щоб закрити цю бібліотеку, або зробити там бібліотечний пункт. Потрібно шукати виходи. Ми не склали руки і не чекаємо».

Додамо, що у Львові є низка громадських ініціатив, які стосуються покращення львівських бібліотек. Так, для бібліотеки №37, що поблизу перехрестя вул. Миколайчука і Лінкольна, активісти збирають старі комп’ютери та деталі до них. Також можна приєднатися до ініціативи «Бібліотека на районі» та пропонувати свої ідеї чи якусь іншу поміч. А крім того, активісти нового громадського руху мають намір відроджувати занедбані районні бібліотеки.

25 лютого

Інші дати
Народилася Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка)
1871 – українська письменниця, перекладачка, культурний діяч. Автор численних віршів, поем, драматичних творів («Камінний господар», «Лісова пісня», «Бояриня» та ін.).
Хотіла б я піснею стати У сюю хвилину ясну, Щоб вільно по світі літати, Щоб вітер розносив луну. Щоб геть аж під яснії зорі Полинути співом дзвінким, Упасти на хвилі прозорі, Буяти над морем хибким. (Леся Українка)
Розгорнути
Народився Лесь Курбас
(1887, м. Самбір Львівська область - 1937) - український режисер, актор, теоретик театру, драматург, публіцист, перекладач. Засновник театру «Березіль».
Розгорнути
Народився Павло Вірський
(1905, м.Одеса – 1975) – український танцівник і хореограф. Художній керівник Ансамблю танцю УРСР (1955 – 1975), який з 1977 року носить його ім’я.
Розгорнути