chrome firefox opera safari iexplorer

Через 400 років Дніпро може перетворитися на болото

08 жовтня 2013 о 11:23

Приблизно через 400 років, у разі, якщо ситуація лишиться на нинішньому рівні, річка Дніпро може перетворитися на болото.

Про це застерігає член-кореспондент НАНУ, професор, директор Інституту природокористування та екології НАНУ Аркадій Шапарь, передає Укрінформ.

«Питання екосистеми річки Дніпро буде одним з головних в обговоренні VІІ Міжнародної науково-практичної конференції „Проблеми використання природних ресурсів, сталого розвитку та техногенної безпеки регіонів“, що відкрилася в нашому інституті. Річ у тім, що Дніпро зараз вже не річка, а система озер. У такому стані річка незабаром припинить своє існування. За нашими розрахунками, приблизно через 400 років вона може перетворитися на болото. Вже зараз всі спостерігають цвітіння води, яке викликане малими глибинами водоймищ. Через створення дамб затоплено мільйони гектарів родючих земель. У минулому це була одна з найчистіших річок, але через техногенний вплив зараз вона дуже забруднена. Скидання промислових підприємств завдали їй колосальної шкоди і зараз цю воду пити не можна. Крім того, затопили пороги, на яких вода очищалася», — говорить Аркадій Шапарь.

За його словами, конференція екологів має суттєво вплинути на ідеологію, якою мають перейматися усі громадяни України, тому захід крім тих, хто займається екологією професійно, можуть відвідати всі бажаючі. У конференції візьмуть участь представники багатьох європейських країн, громадські діячі, науковці, політики та бізнесмени.

Джерело: RegioNews
Розділи: Довкілля

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути