chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Сковороди на Харківщині можна відвідати віртуально

28 жовтня 2013 о 13:01

На сайті “Україна Incognita” з’явилася віртуальна екскурсія літературно-меморіальним музеєм Григорія Сковороди у селі Сковородинівка, що на Харківщині.

У Національному літературно-меморіальному музеї Григорія Сковороди зберігають безцінні артефакти: особистий одяг і годинник філософа, його скрипка.

Одна з кімнат музею, розміщеного у гостьовому будиночку колишнього маєтку Ковалівського, – саме та, у якій мислитель жив, приїжджаючи до Сковородинівки. Тут відтворено умеблювання його епохи, а до старовинної скрині, можливо, торкалися руки мислителя.

Відвідавши Сковородинівку, досі можна торкнутися дуба-велета, під яким любив працювати філософ, або ж посидіти у затінку ще одного дуба, якого, за переказами, посадив сам Сковорода. Саме в цьому селі поховано мислителя.

У віртуальному турі – 5 точок огляду.

Розглядаючи музей, віртуальні відвідувачі прослухають 6 хвилин аудіосупроводу.

Джерело: ЛітАкцент
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути